سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین یوسفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت یکم تیرماه سالروز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی با اشاره به اینکه جایگاه و اهمیت رسانه مهمترین جایگاه را در حوزه امنیت ملی دارد، بیان داشت: در قرن حاضر که عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات نامگذاری شده رسانه ها به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل ارتباطی در تامین و حفظ امنیت به خصوص امنیت اجتماعی اهمیت به سزایی دارند، بنابراین از این منظر باید نقش و جایگاه و کارکرد رسانه ها در حفظ و برقراری امنیت جامعه مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

وی افزود : امروزه رسانه‌ نقشی کلیدی و حیاتی در عرصه مدیریت افکار عمومی کشور دارد و هرگونه خطا یا ضعف آن‌ها در این حوزه می‌تواند هزینه‌های جبران‌ناپذیری را متوجه امنیت ملی و ثبات سیاسی و اجتماعی کشورمان نماید.

وی با بیان اینکه نقش رسانه ها، نقشی فراتر از اطلاع رسانی است، گفت:یکی از کارکردهای رسانه ها در عرصه سیاسی، واداشتن حکومت و مسئولان به پاسخگویی است.

حجت الاسلام والمسلمین یوسفی با اشاره به اینکه امروز دنیا دنیای قلم و رسانه است، اظهار داشت : ارتباطات و ارتباط متقابل، همیشه یکی از دغدغه های بشر در همۀعصرها بوده است . رسانه ها همواره در طول تاریخ حیات خود کوشیده اند با بهره گیری از انواع ابزارها و روش ها، به ارائه اطلاعات و اخبار اقدام کنند تا ضمن انجام وظایف اصلی خود، موجب جلب و جذب بیشتر مخاطبان را با هدف ادامه بقای خود فراهم کنند. در قرون اخیر رسانه ها و مطبوعات همیشه در صدد ارتباطی مفهومی و معنایی با مخاطب بوده اند و کوشیده اند تا با راه حلی ارتباط خود را با مخاطب در جای جای پهنای گیتی حفظ نموده و روز به روز محکم تر و وسیع تر نمایند، پس در طول تاریخ تبلیغات و رسانه اثر گذار بوده است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند در ادامه بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در سازمان تبلیغات اسلامی، تحقق و عملیاتی کردن ساختن یک جامعه اسلامی با نشانه‌ها و نمادهای اسلامی است و این مهم در دستور کار سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی یک نهاد مردمی و برآمده از مردم و اراده مردم است، افزود: در امتداد حرکت و در مسیر تحقق حکمرانی در بستر انقلاب اسلامی و در موقعیت سنگینی که بر عهده همه است باید در خدمت مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید رویکرد و عملکرد ما در حوزه رسانه و اطلاع رسانی تحولی بوده و به سمت تبیین‌گری در آحاد جامعه حرکت کنیم، گفت : انتظار می‌رود رسانه ها به عنوان شبکه جهاد تبیین با نگرش‌های دقیق علمی و کارشناسی شده بتواند به پاسداشت حقیقت و تبیین دستاوردهای انقلاب فعالیت کرده و فراتر از قضاوت‌های دشمن عمل کند.

حجت الاسلام و المسلمین یوسفی به نقش فضای رسانه در جبهه ی حق و باطل اشاره کرد و اظهار داشت: نقش فضای رسانه در جبهه ی حق و باطل بسیار مهم است و امروز وظیفه ی ما این است تحت امر ولایت فقیه باشیم و در پیشبرد دغدغه های جامعه و ولایت فقیه گام برداریم و ولایت مداری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی در ادامه بیان داشت: امروز بخش مهمی از زندگی عموم مردم جامعه در فضای مجازی می‌گذرد و بسیاری از نیازهای معمول افراد در فضای مجازی تعریف خود را پیدا کرده است و نیازهای جدیدی نیز در این فضا ایجاد شده است از این جهت و متناسب با این عرصه ضرورت دارد نگاه متعالی، معنویت‌گرا و انسان‌گرای دینی در فضای مجازی تبیین و به نسل جوان معرفی شود.

حجت الاسلام و المسلمین یوسفی در خاتمه با اشاره به هفتم تیر ماه سالروز شهادت شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران صدیق انقلاب و رهبری گفت : به مناسبت هفتم تیر سالروز شهادت شهید آیت الله محمد علی حیدری مراسم گرامیداشتی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محسن اراکی عضو خبرگان رهبری و با مداحی حاج صادق آهنگران در مصلی نهاوند برگزار می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location