سرخط خبرها

رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند از پرداخت 25 میلیارد تومانی وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد نهاوند در سال گذشته خبر داد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد مرادی، گفت: یکی از هدف‌های اصلی این نهاد، ایجاد اشتغال تولید محور در جهت خودکفا نمودن خانواده‌های تحت حمایت است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال این نهاد در قالب طرح‌های کارانگیزی، خودکفایی، توان‌افزایی و کارفرمایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود افزود: در سال گذشته با پرداخت تسهیلات خودکفایی به مددجویان، 64 نفر از خانواده‌های تحت حمایت به مرحله خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

مرادی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، ایجاد اشتغال و استحکام اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت است که در این راستا در سال گذشته با مبلغ 25 میلیارد تومان 490 مورد وام اشتغال و خودکفایی برای مددجویان شهرستان نهاوند اجرا شد که 1 میلیارد و 132 میلیون تومان از منابع امدادی و 23 میلیارد و 868 میلیون تومان از منابع بانکی پرداخت‌شده است.

وی افزود: از 490 مورد وام پرداختی، 235 مورد در شهر و 255 مورد در روستا ایجاد اشتغال کرده است و همچنین ادامه داد: 60 درصد وام‌ها به بانوان تحت حمایت پرداخت‌شده که در زمینه‌های خدمات، صنایع‌دستی، کشاورزی، دامداری و مشاغل خانگی اجراشده و بیشترین فرصت شغلی ایجادشده درزمینهٔ دامداری و خدمات بوده است.

مرادی در پایان افزود: در سال 1400 به‌منظور جلوگیری از انحراف طرح‌ها و راهنمایی به‌موقع مجریان طرح‌های اشتغال 2 هزار و 217 مورد نظارت انجام‌گرفته است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location