سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عباس تکلو بخشدار خزل در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی و اوقات فراغت این بخش اظهار داشت : دهه‌ی ولایت بستر بسیار مناسبی برای مباحث عقیدتی و ولایی و همچنین بحث ولایت است.

بخشدار خزل با اشاره به آیه ی ۶۷ سوره ی مائده گفت: غدیر تکمیل کننده بعثت پیامبر است و اگر پیامبر گرامی اسلام ولایت علی (ع) را اعلام نمی‌کردند رسالتشان تکمیل نمیشد پس غدیر تکمیل کننده بعثت پیامبر اکرم است.

وی با بیان اینکه مهمترین مسأله در هر عصری دفاع از حریم ولایت است، تصریح کرد : وظیفه ی همه ما به عنوان یه فرد شیعه این است که مسئله ی غدیر را که یک امر واجب است را باز کنیم و به نسل های بعدی خود منتقل کنیم که این یکی از اوجب واجبات است.

تکلو بیان داشت : اگر همه ی حاضرین در مراسم غدیر ، ولایت و جانشینی علی (ع) را قبول می‌کردند، قطعاً شهادت حضرت زهرا(س) و اتفاقاتی که برای ائمه ی معصوم ما افتاد رخ نمی‌داد.

بخشدار خزل با اشاره به اینکه مهمترین عید ما شیعیان عید غدیر است ، تاکید کرد: مهمترین مسئله ای که خانواده ها باید آن را برای فرزندان خود توضیح دهند از اعیاد و جشن های دیگر مهمتر است ، عید بزرگ غدیر است که یک فریضه ی الهی و یک مسئله مهم است و نباید با سهل انگاری از آن عبور کرد.

وی افزود : مراسمات اعیاد غدیر و قربان بایستی با یک نمود بسیار عالی اجرا شود و نباید نسبت به آن بی تفاوت بود چرا که فردای قیامت باید در این مورد پاسخگو باشیم و وظیفه ی همه ی ماست که این عید بزرگ را برای همه ی عموم علی الخصوص نوجوانان و جوانان باز کنیم و آن را به نسل های بعد منتقل کنیم.

وی تصریح کرد : مراسم عید غدیر بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد جامع و با حضور همه ی مردم برگزار می شود ، همچنین مراسم روز عرفه با حضور پر شور مردم و در کنار قبور شهدای گمنام پارک کشاورز برگزار خواهد شد.

اوقات فراغت برای دانش آموزان زمینه ی رشد و تعالی و پرورش خلاقیت ها بدون اجبار است

عباس تکلو در ادامه در بحث اوقات فراغت دانش آموزان گفت: اوقات فراغت برای دانش آموزان زمینه ی رشد و تعالی و پرورش خلاقیت ها بدون اجبار است و جنبه اختیاری دارد و باید زمینه را طوری فراهم کنیم که دانش آموزان با فراغ بال در کلاسها شرکت کنند.

وی افزود : باید طوری با دانش آموزان برخورد شود که از کلاسها فراری نباشند و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را با خود همراه نکنند.

بخشدار خزل در بحث فضای مجازی بیان داشت : تأثیرگذاری تکنولوژی به شکلی پیشرفت کرده و تلفن های همراه باعث شده اند که خیلی از بازی‌ها و اپلیکیشن ها شرایطی ایجاد کرده اند که نباید از آنها غافل شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location