سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: فلسفه غدیر این است که به امام علی(ع) و فرزندانش اقتدا بکنیم و باید این عزیزان را به عنوان الگو قرار دهیم و در اخلاق و روش زندگی به آنها نزدیکتر شویم.

وی اظهار داشت: عید غدیر عامل وحدت جهان اسلام است و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند معنویت و وحدت اکسیر جهان اسلام است.

امام جمعه نهاوند افزود: اگر دشمنان می توانند نقشی مخرب در بین مسلمانان داشته باشند به خاطر تفرقه و نقش ضعیف حکام مرتجع در منطقه است.

وی ادامه داد: اگر امامت و ولایت در جامعه ای پیاده شد هم احکام دین اجرایی می شود و اگر امامت و ولایت کنار گذاشته شود و کار به دست امثال بن سلمان بیفتد ظاهرش اسلام و باطنش کفر است و مانند داعش و خوارج می شود.

حجت الاسلام مغیثی در بخش دیگری از خطبه ها گفت: کسانی که جهاد تبیین را در شرایط امروز کنار بگذارند و غفلت کنند به تعبیر رهبر انقلاب جز زیانکاران خواهند بود.

وی ادامه داد: امروز دشمن با تمام توان و ابزار در حال دروغ پراکنی، شایعه سازی، تخریب، حمله به ارزش ها و نادیده گرفتن موفقیت ها است و مشکلات را بزرگ می کند که وظیفه ما است واقعیت ها را بگوییم و جلوی شایعه سازی را بگیریم.

امام جمعه نهاوند گفت: جهاد تبیین یعنی مقابله با شبهات و دروغ ها و تبیین دستاورد ها و امروز دشمنان واقعیت ها را با وارونه نمایی بین جامعه نشر می دهند و باید با این شایعات مقابله کنیم.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: هدف او تقویت صهیونیست ها است و ایران را هم تهدید می کند و با هدف تقویت جبهه سازش و تضعیف جبهه مقاومت به سرزمین های اشغالی سفر کرده در حالی که واقعیت منطقه چیز دیگری است و مقاومت دست برتر را دارد.

حجت الاسلام مغیثی ادامه داد: آمریکایی ها و دست‌نشانده های آنها به خوبی از قدرت ایران اسلامی خبر دارند و امروز صهیونیست ها در یک حالت بحرانی قرار دارند و در محاصره محور مقاومت هستند.

وی عنوان کرد: دشمنان جرئت تعرض به محور مقاومت را ندارند و می دانند پاسخ مقاومت کوبنده و پشیمان کننده است و ایران اسلامی با چند سال پیش تفاوت بسیاری دارد و قدرتمند است.

امام جمعه نهاوند در بخش پایانی خطبه ها از سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات که باند اختلاس و ارتشا را در یکی از ادارات شهرستان منهدم کرده بودند قدردانی کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location