سرخط خبرها

رئيس مرکز بهداشت نهاوند گفت: مراجعات در روزهای اخیر به مراکز درمانی شهرستان افزایشی شده است و ۱۳ بیمار کرونایی در ۲ بیمارستان نهاوند بستری هستند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  علی احسان خیشوند گفت: رسما وارد پیک جدید کرونا شدیم و روند افزایشی از ابتدای هفته اخیر در کشور شروع شده و در نهاوند نیز روند ابتلا صعودی است.

وی اظهار داشت: هم افزایش مراجعه و هم افزایش بستری در مراکز درمانی و پایگاه جامع سلامت را در روزهای اخیر در نهاوند شاهد هستیم.

خیشوند افزود: در دو بیمارستان‌ نهاوند ۱۳ نفر بستری کرونایی داریم و ۲ نفر در بخش " آی سی یو" و ۲ نفر نیز در بخش اطفال بستری هستند.

وی ادامه داد: شهرستان نهاوند هم اکنون در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد و ۶ شهر دیگر استان در شرایط زرد قرار دارند.

خیشوند گفت: سویه جدید کرونا چرخش پیدا کرده است که خوشبختانه در بحث مرگ و میر کاهشی است ولی سرایت پذیری بسیار بالایی دارد.

وی افزود: با استفاده از ماسک، انجام واکسیناسیون، رعایت فاصله گذاری و انجام شیوه نامه می توانیم از این پیک و از این شرایط خارج شویم.

خیشوند در خصوص آمار واکسیناسیون گفت: در شهرستان نهاوند در جمعیت بالای ۱۲ سال ۸۸ درصد واکسن نوبت اول، ۷۶ درصد نوبت دوم، ۳۶ درصد نوبت سوم انجام شده است که در رده سنی بالای ۱۲ سال از میانگین استانی پایین تر هستیم.

رئیس مرکز بهداشت نهاوند گفت: هم مراسم پیش رو و سپس بازگشایی مدارس را داریم که شهروندان باید مراقب این بیماری باشند.

وی اظهار داشت: ترجیحا مراسمات در فضای باز برگزار شوند و اگر در فضای بسته است فاصله فیزیکی رعایت شود.

خیشوند ادامه داد: چون در شرایط آبی قرار داریم نمی توانیم محدودیتی اعمال کنیم ولی اگر شرایط زرد و نارنجی شود طبق شیوه نامه عمل می شود.

وی بیان داشت: تهویه و گردش هوا در مکان برگزاری مراسمات و ضدعفونی مکان های برگزاری بسیار مهم است و توصیه می شود به سالمندان و کسانی که بیماری زمینه ای دارند از حضور در مراکز بسته حتی المقدور خودداری کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location