سرخط خبرها

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاونداز اجرای نمایش تئاتر خیابانی طنز 《 المنت آ شاپور 》با موضوع آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان خبر داد.

امیربحیرایی در تشریح این خبر با بیان اینکه هنر تئاتر از جمله روش‌های مؤثر روان ‌درمانی است، گفت: اجرای تئاتر با موضوعات اجتماعی، از دیدگاه متخصصان روانشناسی به عنوان شیوه‌ای پیشرو، خلاق و مفید در کاهش جرائم است.

وی پیشگیری از اسیب های اجتماعی را از اولویت های این اداره در تولیدات فرهنگی و هنری اعلام کرد و افزود: فرهنگ سازی و پیشگیری از این اسیب ها با زبان هنر از کارهای بسیار ارزشمند این اداره در سال جاری است که با توجه به وجود بسترهای مناسب فرهنگی در شهرستان نهاوند ، اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

بحیرایی افزود : لازمه پیشگیری از این مسائل و مشکلات اجتماعی که مسلما و طبق امار و اطلاعات بسیار کم هزینه تر از مقابله با انهاست را انجام کارهای فرهنگی‌ در حوزه‌های مختلف‌ پیشگیری اجتماعی اعلام کرد و گفت: زبان هنر، زبانی گویا بوده و نقش ویژه‌ای در پیشگیری اجتماعی از جرائم دارد.

وی نمایش را از کاربردی ترین روش های آموزشی با بهره گیری از ابزار هنر قلمداد کرد و افزود: این نمایش ها با موضوع های متنوع در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی مثل اعتیاد، تهدیدات فضای مجازی و انحرافات اجتماعی و بیکاری بوده و برای تمامی سنین قابل بهره برداری است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند تصریح کرد: این نمایش در روزهای دوشنبه ۲۷ تیرماه همزمان با عید سعید غدیر خم ساعت ۲۰ در محل میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ساعت ۲۲ در محل پارک کوثر
همچنین روز سه شنبه ۲۸ تیرماه ساعت ۲۰ در محل میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ساعت ۲۲ در محل بام نهوند و با همکاری شهرداری محترم شهر نهاوند اجرای عمومی خواهد داشت .

بحیرایی خاطر نشان کرد نمایش طنز خیابانی 《 المنت آ شاپور 》به نویسندگی اقای صحبت اله روشنفکر از هنرمندان نمایش شهرستان میباشد که بازیگران خوش سابقه و طناز شهرستان اقایان محمدسیاوشی، شاپور قپانوری ، صحبت اله رو شنفکر و احمد رضا روشنفکر در ان به ایفای نقش میپردازند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location