سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  عصر سه‌شنبه جلسه ستاد دانش‌بنیان شهرستان نهاوند به ریاست فرماندار نهاوند و با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان همدان، معاونین فرماندار، بخشداران، رؤسای دانشگاه‌های شهرستان برگزار شد.

ضرغام احمدوند در این جلسه با بیان اینکه لازمه بهره‌وری و افزایش تولید، تبدیل وضعیت ساختارهای سنتی و دانش‌بنیان کردن تولید است، اظهار کرد:باتوجه‌به نام‌گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری ستاد استانی و شهرستانی در این راستا تشکیل شده و برابر دستورالعمل‌های ابلاغی و شرح وظایف مشخص این ستاد تحقق اهداف تعیین شده را در سطح شهرستان دنبال خواهد کرد.

وی گفت: امروز بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان، واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان در همه بخش‌ها به‌ویژه بخش کشاورزی به‌عنوان بزرگ‌ترین پتانسیل شهرستان ضرورت دارد.

فرماندار نهاوند، افزود: محصولات باغی و زراعی شهرستان نهاوند ظرفیت دیگری است که متأسفانه طی سالیان گذشته خام‌فروشی شده است لذا باید تلاش شود با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و شرکت‌ها دانش‌بنیان شرایط ایجاد صنایع تبدیلی را در شهرستان فراهم کنیم.

وی گفت: شهرستان نهاوند بالغ بر 500 نوع گیاه دارویی دارد که می‌طلبد ضمن مطالعه دقیق و کارشناسی روی این گیاهان زمینه تولید آن را بیش‌ازپیش فراهم کنیم.

احمدوند تصریح کرد: نگاه دولت مردمی و نماینده عالی دولت در استان به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، ویژه است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location