سرخط خبرها

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده از اول انقلاب درشهرستان مسئولیت داشته ومشکلات رامی دانم علت عقب ماندگی و توسعه نیافتن نهاوند؛ تنگ نظری ، اختلافات سیاسی وحاشیه رفتن مدیران ومسئولان است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علیرضا شهبازی افزود: از خدا خواسته ام در دوران مسئولیت وارد حاشیه نشوم وبه خاطر بی توجهی وکم کاری برخی مدیران وارد درگیری نشوم.

یکسال از روی کار آمدن دولت جدید میگذرد آقای استاندار اصلا هنوز یه سفرکاری به نهاوند نداشته است وکلیه مشکلات نهاوند رو خودم شخصاًو به تنهایی در استان و مرکز پیگیری میکنم ومدیران کل استان نه تنها در مورد نهاوند بلکه درمورد پیگیری مشکلات استان در جریان خیلی از امور و تامین اعتبارات نیستند وبه همین خاطربا این اعتبارات قطره چکانی نمی توان پروژه های شهرستان را پیش برد به عنوان نمونه بحث بحران آب و آبیاری باغات و زمینهای کشاورزی، آب به بسیاری از باغات شهر و حتی روستاها نمیرسد و خشک شده اند و مردم از این موضوع گلایه دارند و تجمع میکنند.

به همین خاطر پیگیر احداث سدگرین شدیم و این موضوع جدی و قطعی است و اعتبار این پروژه از طریق بانکهای عامل تامین و دو قسط از شش قسط آن واریز شده است.

مشکلات شهرستان زیاد است و بسیاری از مشکلات تامین نشدن پول و اعتبارات است ولی شرمنده ام مدیران استان برای حل مشکلات ضعیفند و عُرضه ندارند مشکلات معمولی را حل کنند! مشکل معدن سد به خاطر ساخت سد یکسال است که در حال پیگیری هستیم ولی خود مدیران استان اجازه نمیدهند به طور موقت استفاده از معدن صورت بگیرد.

مشکلات راه های موصلاتی شهرستان از جمله محورفیروزان و آورزمان به طور جدی درحال پیگیری و انجام است.

 رفع بیکاری و اشتغال جوانان به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مردم در دستور کار است ، افتتاح فاز اول دولومیت، احداث پتروشیمی و گاوداری ۴هزار رأسی و سایر پروژه های اشتغالزای شهرستان را مرتبا هر هفته در استان و مرکز پیگیر اخذ مجوزهای مربوطه هستیم ولی متاسفانه مدیران استانی تحرک و توجه لازم را ندارند ، بنده خود یک مدیر بودم به والله زمانی که مدیر  بودم مثل آنها کار نمیکردم... این کار کردن نیست... بارهاعنوان کردم مدیران باید در جریان کلیه امور استان باشند ودر این رابطه تلاش مضاعف کنند، اینهاگرفتاری هایی است که ماباآنها درگیر هستیم!

در بحث بیمارستانهای نهاوند همانطوری که قبلا گفته ام یکی از ظلم هایی که به نهاوند شده این است که نباید بیمارستانی که هنوز تکمیل نشده افتتاح شود، بعضی ها از گفتن این موضوع بدشان می آمد، بنده می گویم این موضوع انتقاد نیست ، درد دل است بیمارستان زمانی باید افتتاح میشد که همه امکانات آن فراهم و تامین می شد ولی متاسفانه در نهاوند بخاطر تبلیغات آمدند نیمه کاره بیمارستان را افتتاح کردند ، نمونه آن بحث ساخت ۱۶ واحد خانه های سازمانی پزشکان که هم اکنون بنده پیگیری اعتبارات و احداث آن هستم.

بیمارستان جدید دستگاه سی تی اسکن نداشته ، دستگاه ام آر آی آن به والله به گفته پزشکان مطلوب نیست و بیماران مجبورند به شهرهای همجوار مراجعه کنند ، سیستم تهویه و سرمایشی را پیمانکاران تحویل نداده و نیمه کاره رها کردند ، که این موضوع را هفته گذشته در وزارت بهداشت پیگیری کردم و قرار است به زودی این مشکل حل شود و در این رابطه یک دستگاه مدرن سی تی اسکن ۱۶ اسلایس تهیه و تحویل بیمارستان شد.

یا موضوع دیگر آزمایشگاه بیمارستان شهید حیدری که قدیمی بوده بردن بیمارستان شهید قدوسی که این موضوع ظلم به مردم است باید وقتی بیمارستانی ساخته و افتتاح می شود امکاناتش بروز و نو باشد که مردم نیاز نداشته باشند بخاطر آزمایش و مشکلات درمانی به جای دیگری مراجعه کنند.

بنده به عنوان مشاور با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در ارتباط هستم چندی پیش در یکی از سایتهای خبری عنوان شده بود که نماینده نهاوند در مجلس چندین شغل دارد، ما از بعد انقلاب هرجا پست و مسئولیتی داشتیم رو الان برای ما عنوان کردند که این موضوع صحت ندارد و این مسئولیتها مربوط به دوران اول انقلاب تا به حال است.

یکی دیگر از مشکلات اصلی شهرستان بتنی کردن نهرهای خاکی و سنتی در حوزه کشاورزی است که به همین خاطر در سفر رئیس جمهور به استان از وزیر جهادکشاورزی به عنوان نماینده دولت دعوت کرده ایم به نهاوند سفر کنند تا این مشکلات را پیگیری کنیم.

من معتقدم نیازاست این مشکلات ازطریق امام جمعه وخبرنگاران به عنوان مطالبه از مسئولین برای مردم عنوان شود تادر جریان امور باشندوما هم بتوانیم بهتر پیگیر حل این موارد باشیم.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location