سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، دادستان همدان با بیان اینکه ارائه خدماتی به مانند بازتوانی، درمانی و آموزش اشتغال به افراد آسیب دیده اجتماعی بخشی از برنامه های اصلی مرکز صیانت کوثر نهاوند است، گفت: حرفه آموزی به این افراد به عنوان یک ضرورت، برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اولویت مرکز صیانت باشد.

 به همت دادستانی مرکز استان، نشستی در مرکز درمان، صیانت و اشتغال کوثر نهاوند، به منظور بررسی مسائل و موضوعات مرکز و چگونگی ارائه خدمات به مددجویان و پیگیری مسائل قضایی آنان با حضور دادستان مرکز استان و دادستان‌های ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مدیر کل بهزیستی استان، فرماندار و تعدادی از مدیران نهاوند و نماینده دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا برگزار شد.

«حسن #خانجانی_موقر» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان در این نشست، گفت: مسائل مربوط به غربالگری معتادان متجاهر و چگونگی نگهداری آن ها در مراکز موضوع مواد ۱۵ و ۱۶ اصلاحی قانون مبارزه با مواد مخدر و ویژه تر مراقبت پس از خروج این افراد بسیار حائز اهمیت است.

وی با اعلام اینکه ظرفیت مرکز درمان، صیانت و اشتغال کوثر نهاوند برای 200 نفر پیش بینی شده، اظهار کرد: آن گونه که مسئولان مربوطه گفته اند؛ ظرفیت این مرکز با اجرای فاز دوم به 400 نفر افزایش می یابد.

دادستان همدان افزود: ارائه خدماتی به مانند بازتوانی، درمانی و آموزش اشتغال به افراد آسیب دیده اجتماعی از جمله معتادان متجاهر بخشی از برنامه های اصلی مرکز صیانت کوثر نهاوند است.

خانجانی موقر تصریح کرد: با طرح ریزی انجام شده پس از یک دوره بازپروری سه ماهه، از آنجا که حرفه و مهارتی نیز به آنان آموزش داده می شود، این افراد می توانند برای خود و خانواده هایشان کسب درآمد داشته باشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location