سرخط خبرها

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در حاشیه سفر یک روزه خود به شهرستان نهاوند و در شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: بنده سفیر سلام رئیس محترم جمهوری به مردم نهاوند هستم.

وی افزود :خرسندم که در سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در نهاوند شهر قهرمانان این عملیات حضور دارم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نماینده نهاوند در مجلس بسیار فعال هستند و فرماندار شهرستان نیز پیگیر مشکلات شهرستان هستندو برای نهاوند بسیار تلاش می کنند.

نوری با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها مدرک محور نباشند تولید مهارت کنند، بیان داشت: یکی از ظرفیت های بسیار خوب در شهرستان نهاوند وجود آموزشگاه‌های آموزش عالی است که باید تولید محور کنند و مدرک محور نباشند.

وی افزود : نهاوند از ظرفیت قابل توجهی بنام دانشگاه‌های دولتی و خصوصی است که باید دانش بنیان فعالیت کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد : فنی حرفه ای آموزش و مهارت محوری را جدی بگیرد تا بازار کار تقویت شود ، در شهرستانی که زمینه اشتغال کامل فراهم است، نباید فردی بیکار باشدو توافقاتی نیز با نماینده انجام شده اما باید عملی کنیم تا برخی موانع رفع شود.

یوسف نوری در خصوص ساختمان نیمه کاره و بلاتکلیف آموزش و پرورش شهرستان نهاوند بیان داشت : ساختمان بلاتکلیف آموزش و پرورش که مثل جنازه روی زمین افتاده است و در و پنجره آن را به سرقت برده اند باید از زمین بلند شود و در اختیار آموزش ابتدایی قرار گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص طرح رتبه بندی معلمان گفت : قانون رتبه‌بندی که در خرداد ماه به تصویب هیات دولت رسید، ایراداتی داشت که مورد بررسی قرار گرفت و به توافقاتی رسید که یکی از ایرادها قرار است در یکشنبه هفته آینده به نتیجه برسد و نهایی شود.

وی افزود: در مهرماه و همزمان با آغاز سالتحصیلی جدید حدود ۱۴ هزار کلاس درس تحویل داده خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در نهاوند گفت: استخدام ۳۴ هزار و ۷۳۳ فرهنگی در حال انجام است.

نوری بیان داشت : در هر سفر استانی برای هر استان بخشی از اعتبارات تعیین می شود یکی منابع تامین مالی و تکمیل پروژه های نیمه تمام همین سفر است و بیش از چند سال اعتبار استانی برای استان مصوب و تامین خواهد شد.

وی در بحث تجهیز نبودن بیمارستان شهید آیت الله قدوسی و نداشتن سیستم سرمایشی به همراه رفع نشدن نقایص زمان افتتاح که از مهم‌ترین مشکلات این مرکز بهداشتی درمانی پس از ۵سال از زمان افتتاح است ، اظهار داشت: مشکلات بیمارستان های شهید آیت الله قدوسی و آیت الله علیمرادیان بررسی و مجهز خواهند شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location