سرخط خبرها

رئیس پلیس فضای تولیدی و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: فردی که در شهرستان نهاوند اقدام به انتشار فیلمی کوتاه(کلیپ) زورگیری و آزار و اذیت یک پسر جوان در مجازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، سرهنگ فیروز سرخوش نهاد افزود: کارشناسان پلیس فتا شهرستان نهاوند با رصد و پایش فضای مجازی، عامل تهیه و انتشار این کلیپ زورگیری در شبکه اجتماعی اینستاگرام را شناسایی کردند.

وی اظهار داشت: نامبرده که جوانی ۲۱ ساله است با اقدام موثر و تلاش ویژه کارشناسان پلیس شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی و همکاری پلیس آگاهی و اطلاعات شهرستان نهاوند، دستگیر شد

رئیس پلیس فضای تولیدی و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: متهم در این کلیپ تصاویری از حبس یک پسر جوان در لانه سگ و صندوق عقب خودرو و اخاذی از وی را تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده است.

سرهنگ سرخوش نهاد تصریح کرد: متهم پس از دستگیری ضمن اعتراف به بزه ارتکابی، انگیزه خود را کینه‌جویی و ایجاد رعب و وحشت در بین کاربران فضای مجازی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه فرد متهم با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شده است، اظهار داشت: هرگونه اقدام و فعالیت در فضای مجازی که منجر به ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می شود، جرم محسوب شده و براساس قانون با متخلفان برخوردی قاطع می شود.

رئیس پلیس فتا استان همدان به والدین توصیه کرد: بر نحوه فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نظارت کرده و از بروز این قبیل اقدامات که دارای تبعات و عواقب قضایی و قانونی است، پیشگیری کنند.
سرهنگ سرخوش با اعلام آمادگی پلیس فتا برای ارائه مشاوره حضوری به افراد، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir برای رسیدگی و اقدام لازم، گزارش کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location