سرخط خبرها

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اصل مذاکرات برای برداشتن تحریم ها و انتفاع اقتصادی کشور از برجام است و هم اکنون توپ در زمین طرف مقابل است.

سید محمد رضا میر تاج الدینی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم تبریز در مجلس در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور و اقامه اولین نماز جمعه در نهاوند در جمع مردم این شهر گفت: مذاکرات هسته ای به مرحله حساسی رسیده است و کلیات متن را مسئولان در قسمت های مختلف کشور پذیرفته اند ولی ملاحضاتی وجود دارد که در قالب نامه به طرف مقابل اعلام شده است.

وی اظهار داشت: در این مذاکرات مصالح کشور رعایت شده و توپ در زمین طرف مقابل است و اصل مذاکرات برای این است که تحریم ها از کشور برداشته شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: برجام مانند یک چک نقد نشده است و همه مذاکرات برای برداشتن تحریم ها و انتفاع اقتصادی کشور و نقد شدن این چک است.

وی ادامه داد: تجربه گذشته برجام را داریم و این تجربه این است که ما همه تعهدات را انجام دادیم و می دانیم که آمریکا عهد شکن است و باید بدانیم ماهیت آمریکا تغییر نکرده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فقط در سطح برجام با آمریکا مذاکره می کنیم و نه بیشتر و مجلس هم در قالب قانون راهبردی رفع تحریم ها نظارت می کند که راستی آزمایی شود و قدم به قدم کارها انجام شود.

وی عنوان کرد: باید مطمئن شویم تحریم ها برداشته، مشکل بانک ها حل و مراودات پولی و مالی برقرار شود.

میر تاج‌ الدینی گفت: یکی از موارد و خواسته های ما از این مذاکرات این است که باید مرحله به مرحله جلو برویم و نفع اقتصادی برای ما داشته باشد که این نکته مهم است.

وی افزود: بحث تضمین ها هم مهم است به این صورت که مثلا آمریکا اگر دوباره از برجام خارج شد؛ ما هم قدرت بازگشت پذیری سریع را در دستور کار داشته باشیم و سریعا و بدون فوت وقت به غنی سازی ادامه دهیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location