سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  در اقدامی خلاقانه، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرین دشت شهرستان نهاوند با حضور حمید موسیوند بخشدار،میلاد امینیان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، بنی هاشمی رئیس امور عشایری و اعضا حقیقی و حقوقی و نیز جامعه عشایری منطقه و در چادر عشایری برگزار شد .

میلاد امینیان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند که پیشنهاد دهنده طرح جلسات در محیط عشایری بوده است ضمن اشاره به محتوای جلسه انجمن بیان کرد:به حمدا... با برنامه ریزی صورت گرفته در راستای عمل به اسناد بالادستی و سیاست های جدید نهادکتابخانه های عمومی کشور در استفاده از ظرفیت جامعه عشایری در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امروز شاهد برگزاری اولین جلسه انجمن کتابخانه ها در محیط عشایری هستیم که مطمئنا با حمایت مسئولین بخش اتفاقات مطلوبی را جهت این قشر پرتوان و سخت کوش رقم خواهیم زد .

وی در ادامه با اشاره به نقش کتابخانه ها در پوشش اقشار مختلف جامعه با محوریت قرار دادن کتابخانه به عنوان یکی از اصلی ترین پایگاههای فرهنگی هر منطقه گفت :انتخاب این گروه عشایری که امروز افتخار حضور در کنار ایشان را داریم به دلیل قرار گیری در محدوده کتابخانه بخش زرین دشت بوده تا بتوانیم جدای فعالیت ها و برنامه های امروز ، به شکل مستمر و طولانی مدت خدماتی متنوع در حوزه کتابخوانی را با همت کتابداران ساعی منطقه به این قشر با صلابت و پرتلاش عرضه نمائیم.

میلاد امینیان با اشاره به اهم برنامه های ویژه جامعه عشایر و نیز فعالیت های برنامه ریزی شده جهت ایشان اظهار داشت :امروز با همت کتابداران کتابخانه های عمومی نه دی برزول، مستقل بامداد امید صبا و سیدالشهدا(ع) در کنار جلسه انجمن ، شاهد برگزاری مسابقه های متنوع کتابخوانی، نقاشی محتوایی کتاب،کلاس آموزی احکام ویژه بانوان،جمع خوانی کتاب و ... هستیم که امیدواریم با فعالیت های مستمری از این دست شاهد ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان ایشان باشیم .

وی ضمن تشکر از بخش تامین جوایز توسط خیرین کتابخانه ساز افزود: کتابخانه مستقل بامداد صبا تقبل تامین جوایز این دوره از برنامه ها را بر عهده داشتند که جای قدردانی دارد .

حمید موسیوند بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش زرین دشت در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت های خلاقانه مجموعه کتابخانه ها اظهار داشت:از گذشته یکی از اصلی ترین برنامه های انجمن ، برگزاری جلسات در محیط های مختلف بوده که به حمدا... امروز در زیر چادرهای عشایری این مهم دست داده که جای قدردانی است.

وی با اشاره به نقش کتاب و کتابخوانی و پوشش حداکثری اقشار جامعه در برنامه ها افزود:این که فعالیت ها و برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی بتوانند اقشار مختلف به خصوص جامعه عشایری که به صورت فصلی در منطقه مستقر هستند را پوشش دهد جای تحسین داشته و امیدواریم با برگزاری برنامه هایی از این دست اعتلای ترویج فرهنگ کتابخوانی را در بخش زرین دشت بیش از پیش شاهد باشیم .

ابوالقاسم بنی هاشمی رئیس امور عشایری شهرستان نهاوند نیز ضمن تشکر از اداره کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های کتابخوانی جهت جامعه عشایری بیان کرد:این اداره آمادگی کامل جهت برگزاری برنامه های مشترک با مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان نهاوند را دارا می باشد.

علی رحمتی رئیس ایل عشایری که در جلسه انجمن کتابخانه های بخش زرین دشت شهرستان نهاوند حاضر بود ضمن تشکر از حضور اعضا انجمن کتابخانه ها گفت : برنامه امروز که به صورت کامل و جامع با فعالیت های کتابخوانی در جامعه عشایری صورت میگیرد واقعا جای قدردانی و تشکر از مجموعه کتابخانه ها است که این برنامه را در محیط عشایری به انجام رسانده اند .

در پایان برنامه با اهدای جوایزی ارزشمند از کودکان عشایری که در برنامه ها و فعالیت های کتابخوانی مشارکت داشتند تقدیر به عمل آمد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location