سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  قاسمی فرزاد در سفر یک روزه خود به شهرستان نهاوند و طی بازدیدی از (کارخانه روغن نگین) نهاوند گفت: بی توجهی و نبود برنامه باعث شده است که بسیاری از شهرها از جمله همدان را با مشکل بی آبی مواجه کرده است.

وی افزود: در هفته دولت باید گزارش خدمات و دستاوردهای بی شماری که نظام برای مردم داشته است برای آنها ارائه و مطرح شود.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: کشت سیب زمینی، هندوانه و یونجه در چنین شرایط بی آبی صحیح نیست و سازمان جهاد کشاورزی مکلف شده نسبت به ارائه آموزش های لازم به کشاورزان برای ممانعت و خودداری از کشت محصولات پر آب بر اقدام کند.

وی گفت: افتتاح پروژه راه با هدف ایمن سازی محور نهاوند کرمانشاه و ترددهای قابل توجهی مه در این محور انجام می شود افتتاح شد.

استاندار همدان بحث تولید را جدی دانست و با توحه به اینکه حمایت از حوزه تولید هم شعار سال است گفت: دولت سیزدهم با تمام توان در حوزه تولید که شامل همه حوزه های مرتبط می شود حمایت خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شهرستان نهاوند یک منطقه برخوردار از همه نظر با شرایط آب و هوایی مناسب و معادن پر بار است که نیاز مند توجه بیشتر است.

قاسمی فرزاد یادآور شد: آب به عنوان مهم‌ترین مولفه در بخش کشاورزی در شهرستان وجود دارد،اما نیازمند مدیریت صحیح است. معاون وزیر نیرو در همین حوزه هم بعداظهر به ما ملحق خواهد شد و موارد مطرح در حوزه توزیع آب را بررسی و رفع مشکل شود.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات مطرح استفاده غیر صحیح از آب بویژه در حوزه کشاورزی است که باید از اصول و روش های علمی استفاده شود تا هدر نرود، نهاوند پتانسیل های زیادی در زمینه های مختلف دارد و باید از این پتانسیل ها در راستای خدمت به مردم استفاده کرد.

وی در خاتمه گفت: طبق گفته کارشناسان ۹۰ درصد آب موجود، در بخش کشاورزی صرف می شود بنابراین باید بازنگری اساسی در شیوه تولید و الگوی کشت انجام شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location