سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، علی هاشم ده پهلوانی رئیس امور آب و فاضلاب شهرستان نهاوند در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت : شرایط آبی در کشور و بارش ها چندان مورد قبول نیست و این وضعیت در سال های آینده هم ادامه خواهد داشت و تصور می شود با کاهش بیشتر آب سفره های زیر زمینی و چاه های کشاورزی مشکلات بیشتری در حوزه آب داشته باشیم که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر و استراتژیک تر به همراه تعامل و همراهی بیشتر مردم در شهر و روستاها این مشکلات مرتفع شود.

وی افزود : طول کل شبکه آب و فاضلاب شهر نهاوند ۲۱۰ کیلومتر است که تاکنون بیش از ۱۱۰ کیلومتر شبکه‌گذاری انجام شده است.

ده پهلوان گفت: طرح احداث شبکه در نهاوند شامل ۳۳ هزار خانوار و تحت پوشش قرار گرفتن بیش از ۶۰ هزار نفر از جمعیت شهر نهاوند است.

 وی افزود: تاکنون از ۳۳هزار مشترک ۱۳هزار و ۵۰۰ انشعاب در شهر نهاوند نصب شده است. و ۱۰۰فقره انشعاب غیر مجاز در شهر و روستا با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند.

ده پهلوان افزود: حدود۷۴میلیارد تومان قرارداد اجرایی امور آب شهرستان است که در حال اجرا می باشد.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان نهاوند تصریح کرد: در سال جاری نیز با توجه به تخصیص اعتبار ۹ میلیارد تومانی تا ۸ کیلومتر تعهد شبکه گذاری در مناطق ؛ خیابان خاقانی ، کوی کشاورز ، بلوار شهید قدوسی ، باغچه اسفندیاری ، کوی سرباز ، باغچه نبی شیخ را در دست اقدام داریم.

وی ضمن گلایه از مدیران برخی ادارات و ارگانها بیان داشت: متاسفانه طبق بررسی های انجام شده بیش از ۱/۵ میلیارد تومان طلب از برخی ادارات و ارگان ها در لیست بدهکاران اصلی این شرکت دیده می شود که امیدواریم نسبت به تسویه بدهی خویش اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده در بخش های توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب و آب ارائه داد ؛

بخش توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب

1- عقد دو فقره قرارداد توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب به مبلغ 91 میلیارد ریال با انجام لوله گذاری به قطر 250 میلی متر به طول 6500 متر که دارای پیشرفت فیزیکی 70 درصد می باشد و تا پایان سال خاتمه خواهد یافت.

2- انجام طرح و برآورد توسعه شبکه فاضلاب در سال 1401 به مبلغ 32 میلیارد ریال

3- عقد 5 فقره قرارداد نصب انشعاب فاضلاب خانگی به تعداد 700 فقره در سطح شهر نهاوند به مبلغ 3812 میلیارد ریال که در حال اجرا می باشد و در پنج ماهه نخست سال تعداد 401 فقره انشعاب فاضلاب نصب گردیده است .

بخش آب

۱) احداث مخازن روستایی2850 متر مکعب

۲) اصلاح شبکه وانشعابات آب روستاها 24200 متر

۳)اجرای خط انتقال آب روستاها 29600 متر
تجهیز چاه آب شرب روستاها 15 حلقه

۴)حفر و تجهیزو چاه روستاها 5 حلقه

۵) اجرای خط و پست برق چاه جدید روستاها 10 فقره
جمعا به ارزش 85 میلیارد و 759 میلیون تومان

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location