سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  ضرغام احمدوند در آیین رونمایی از کتاب جلال، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و همچنین تشکر بابت برگزاری این جلسه اظهار داشت:شهید قربانی از جمله شهدای والا مقامی است که آنچنان که باید و شاید حق وی ادا نشده است.

وی افزود: ما وظیفه داریم برای آگاهی نسل جوان این شهدای گرانقدر را که از جوانی،خانواده و زندگی خود برای دفاع از دین و وطن ایثارگرانه گذشتند به آنان معرفی کنیم.

وی یادآور شد:انتشار(کتاب جلال) زندگینامه شهید جلال قربانی را به فال نیک میگیریم و امیدوارم انتشار این کتاب سرآغاز یک حرکت فرهنگی برای معرفی سایر شهدای گرانقدر شهرستان باشد.انتشار این کتابها یکی از بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده میباشد‌.

فرماندار نهاوند گفت:مهمترین موضوع در هر جامعه ی بحث فرهنگ آن جامعه است که با فرهنگ کتابخوانی میتوان بسیاری از،مشکلات آن جامعه را حل کرد. اگر سطح فرهنگی جامعه را ارتقا دهیم اثر آن را در کاهش آسیب‌های اجتماعی در زندگی خود خواهیم دید.

وی گفت:طبق فرمایش مقام معظم رهبری به ازای اینکه کتاب و کتابخوانی از الزامات و وظایف خودمان است باید آنرا از واجبات زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود:خسارت اصلی در جامعه امروزی کتاب نخواندن و ارتباط برقرار نکردن در بحث کتابخوانی است.

احمدوند با بیان اینکه باید کتابخوانی و ارتقای فرهنگ کتابخوانی را یک دغدغه بدانیم، بیان کرد: ایجاد بستر مناسب، پیشرفت فکری و ارتقای سطح فرهنگی از برنامه‌های زیر بنایی هر جامعه برای توسعه و ترقی محسوب میشود.

وی در خاتمه بیان داشت: رونمایی از کتاب "جلال" میتواند گام مثبت فرهنگی در زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و این شهید بزرگوار و مسیر نورانی شهدای بزرگوار باشد .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location