سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نهاوند از ارائه خدمات روزانه به ۲۳ هزار زائر اربعین حسینی در موکب‌های مستقر در سطح شهرستان خبر داد.

شهروز کیانی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نهاوند در نهاوند اظهار کرد: امکانات مستقر در موکب‌های خدمات‌رسان به زائران اربعین به طور کامل مردمی است و از امکانات دولتی به غیر از موارد لازم برای تهیه زیرساخت‌ها مانند سرویس بهداشتی، پارکینگ، روشنایی معابر و نصب چادر استفاده نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرستان نهاوند از مسیرهای اصلی تردد زائران به کشور عراق است، عاشقان و دلدادگان حسینی همه ساله در سطح شهرستان موکب‌های مردمی را برپا کرده و به زائران عتبات عالیات خدمت‌رسانی می‌کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نهاوند عنوان کرد: موکب‌های مستقر در شهرستان در مسیر جاده نهاوند به کرمانشاه هستند که یک مورد آن در میدان سیدالشهدا(ع) نهاوند با مساعدت شهرداری مهیا و چهار مورد دیگر در مسیر تردد در بخش خزل و مرکزی قرار دارد که از ۱۰ شهریور ماه برپا و خدمات‌رسانی خود را آغاز کرده‌اند.

وی از ارائه انواع خدمات به صورت ۲۴ ساعته در موکب‌های مربوطه اشاره کرد و گفت: به منظور ارائه خدمات ۲۴ ساعته به زائران در مجموع ۹۳۰ نفر از دلدادگان حسینی به عنوان خادم طی چند نوبت در موکب‌های مستقر فعالیت می‌کنند.

کیانی خدمات ارائه شده را شامل صبحانه، ناهار، شام، میان وعده، اسکان، خدمات درمانی و پزشکی، فرهنگی و دیگر خدمات مانند خدمات خودرویی عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین مواردی که در موکب‌ها منظور شده اسکان است که در این زمینه ظرفیت اسکان سه هزار و ۳۰۰ زائر در موکب‌ها فراهم شده و حتی در موکب سیدالشهدا(ع) این ظرفیت تا دو هزار نفر وجود دارد.

وی تصریح کرد: علاوه بر ارائه خدمات پزشکی در موکب‌ها تیم امدادی جمعیت هلال احمر در موکب سیدالشهدا(ع) نهاوند و پایگاه امداد جاده‌ای فیروزان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود مستقر شده و با گشت‌های سیار به دیگر موکب‌ها در صورت نیاز خدمات امدادی خود را ارائه می‌کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار نهاوند از ایمن‌سازی جاده‌های نهاوند برای سفر امن زائران اربعین خبر داد و گفت: با توجه به حجم بالای تردد در محور نهاوند به کرمانشاه به ویژه در ایام اربعین بخشی از این محور چهار خطه روکش آسفالت شده و علاوه بر آن جهت ایمنی بیشتر حدود چهار کیلومتر نیز توسط نیوجرسی جداسازی شده است.

وی در پایان گفت: موکب‌های مستقر در شهرستان تا دو روز پس از اربعین آماده ارائه خدمات به زائرین هستند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location