سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، قیاسی سرپرست محیط زیست شهرستان نهاوند اعلام داشت: یکی از پسماندهای کشاورزی فضولات دامی و مرغی می باشند که چنانچه به طور اصولی مدیریت نگردند موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم می آورند.

وی افزود: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند ضمن ابلاغ ۸ فقره اخطاریه زیست محیطی به متخلفان از قانون مدیریت پسماندها در یکی از روستاهای بخش گیان، تعداد ۶ نفر از خاطیان قانون یاد شده را جهت تعیین کیفر و پیگرد قانونی به مراجع قضایی معرفی نموده است.

قیاسی بیان داشت: از کلیه شهروندان زحمتکشی که در حوزه کشاورزی فعالیت می نمایند درخواست نمود پسماندهای دامی و مرغی تولیدی یا خریداری شده را در مکان‌های غیر مجاز خصوصا در حاشیه جاده ها تخلیه و دپو نکنند که بوی نامطبوع آنها موجبات آلودگی محیط زیست و ادیت و آزار سایرین را فراهم نکند.

وی بیان کرد: مدیریت پسماندها اعم از عادی و ویژه در قانون سال ۱۳۸۳ توسط مجلس شورای اسلامی مصوب گردیده است و در این قانون ضمن بر شماردن انواع پسماندها (عادی،کشاورزی، پزشکی، صنعتی، ویژه )وظايف اشخاص حقیقی و حقوقی در این ارتباط مشخص شده است که متاسفانه بسیاری از اشخاص از وظايف مربوط تخطی می کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location