سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد احمدی سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند اظهار کرد: سه دانگ از خانه تاریخی صمصام که برای تبدیل به موزه تاریخ و فرهنگ نهاوند درنظر گرفته شده، در سال‌های اخیر خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه سه دانگ دیگر بنا نیز باید از مالک خریداری شود، تصریح کرد: اعتبارات استانی پاسخگوی تملک بنا نیست و پیشنهاد خریداری بخش باقیمانده بنا از اعتبارات ملی شده است.

احمدی با بیان اینکه برای تملک سه دانگ باقیمانده بین چهار تا پنج میلیارد تومان نیاز است، افزود: براساس اعتبارت سال ۱۴۰۰ می‌توانستیم یک دانگ از بنا را خریداری کنیم اما مالک موافق نبود و تصمیم دارد هر سه دانگ را یکجا به فروش برساند.

وی با اشاره به اینکه به محض تخصیص اعتبار و تملک خانه تاریخی صمصمام درخواست موزه را صادر می‌کنیم، یادآور شد: تا زمان راه‌اندازی موزه اشیاء آن همچنان در مخزن همدان نگهداری خواهند شد.

 نیمه دوم سال ۹۹ بود که به دنبال شکایت حقوقی شورای شهر و شهردار نهاوند از میراث فرهنگی، موزه تاریخ و فرهنگ شهرستان تخلیه شد و با وجود تفاهم‌نامه ۱۵ ساله برای در اختیار گذاشتن ساختمان برای برپایی موزه مشارکتی با محکومیت میراث فرهنگی، موزه نهاوند از اشیاء ۷۰۰۰ ساله خالی و اشیاء به مخزن میراث فرهنگی همدان منتقل شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location