سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، طرح ساماندهی قبر آقا ( مقبره آیت ا...میرزا آقا حجت نهاوندی) واقع در بلوار شهید حیدری روبروی اداره زندان ها در راستاي حفظ آثار با ارزش و ايجاد زيبايي بصري در دوره چهارم شورا و توسط یوسفیان شهردار وقت نهاوند در سال ۹۶ اجرایی شد.
این ساماندهی با هدف ایجاد باغ موزه در این مکان انجام شد.
فاز اول آن شامل دیوارکشی، محوطه و کف‌سازی این آرامستان قدیمی و تاریخی انجام شد ولی ادامه اجرای طرح باغ موزه در این آرامستان به دلیل تامین نشدن اعتبارات و بی توجهی به فراموشی سپرده شد.

این آرامستان قدیمی ، محل آرامگاه میرزا آقا حجت نهاوندی معروف به "آقا" از مجتهدین قرن چهاردهم هجرى قمرى است که در سال 1325 در گذشته است.

آیت الله میرزا آقا نهاوندی علاوه بر سیادت دینى و مراتب عالى مرجعیت از جمله عارفان وارسته عصر خود بود، به طورى که هنوز سالخوردگان و معمرین شهر از کرامات ایشان یاد مى کنند وی با 6 واسطه به فیلسوف بزرگ ملاصداری شیرازی می‌رسد آثار ارزشمندی از جمله شرح اسفار صدرالمتألهین از این عالم گرانقدر به جای مانده است.

همچنین این آرامستان قدیمی محل دفن پیکر ۴ شهید گرانقدر دوران انقلاب و جنگ تحمیلی می باشد که با بروز بی توجهی، بسیاری از سنگهای قبور قدیمی و ارزشمند آن از بین رفته و یا در تلی از خاک مدفون خواهند شد.

امیدواریم مسئولان ارشد شهرستان فکری به حال این آرامستان قدیمی که آرامگاه یکی از مراجع و بزرگان نهاوند و همچنین ۴ شهید گرانقدر دوران انقلاب و دفاع مقدس باسنگ قبور قدیمی و بنای چهارطاقی تاریخی مربوط به دوران قاجاریه است بنمایند ، تا در زیر خاک مدفون و به فراموشی سپرده نشوند ! !

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location