سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، خانم میشل روسی الاصل ، ساکن آمریکا دانش آموخته رشته باستان شناسی (عصر نوسنگی) از دانشگاه میسین تگزاز است که از طریق سایت های خارجی با شهر نهاوند، سراب و به ویژه تپه گیان آشنا شده و در جریان سفرش به شهرهای ایران از شهر گیان و آثار باستانی و تاریخی نهاوند بازدید کرد.

این باستان شناس آمریکایی که از طریق سایت های خارجی با شهر نهاوند، سراب و به ویژه تپه گیان آشنا شده است، سفرش از مصر ، یونان ، کازابلانکا ، آذربایجان و ترکیه شروع و سپس به تهران آمد و ضمن بازدید از موزه ها به نهاوند هم سفر کرد و سپس به سوی شیراز و اصفهان حرکت کرد و در شهر یزد سفر خود را به پایان میرساند.

آشنایی وی با نهاوند از طریق دیدن نام و توضیحی کوتاهی از کتاب تاریخ گیان، در یک سایت خارجی با ارسال ایمیل برای "مرتضی کیانی" شهروند گیانی و مولف «کهن دیار گیان» بوده است.

توصیف او‌ از سفر به تپه گیان و به ویژه سراب ، «بسیار ارزنده و به قول خودش هیجان انگیز بوده چرا که با محیط تمیز و آب و هوای مطبوع و عطرآگین سراب گیان مواجه بود»

مرتضی کیانی مولف کتاب "کهن دیار گیان" می گوید؛ تنها انتقاد او از تپه گیان بوده که چرا این میراث گرانبها حفاظت نشده واینکه چرا مشابه و نمونه های ظروف سفالین ساخته و کشف شده در تمدن گیان، در معرض دید عموم قرار نگرفته است!؟

تصویر بازدید خانم "میشل" از سراب و تپه ی گیان

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location