سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  سرهنگ علی مختاری فرمانده سپاه نهاوند اظهار داشت : روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

وی افزود: در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳ ، مأموران رژیم شاه، حضرت امام خمینی(ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا، به ترکیه تبعید کردند.

وی تصریح کرد : در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند و بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند و روز ۱۳ آبان‌ ، روز استکبار ستیزی مردم و بویژه نسل جوان جامعه شد.

سرهنگ مختاری اظهار داشت: باید با همکاری با سایر نهادها بعد از دو سال کرونا که مراسم راهپیمایی در این روز برگزار نشده است مراسم باشکوهی برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه حضور دهه ی هشتادی ها و نودی ها باید به صورت شاخص باشد، افزود: حضور نسل جوان جامعه در این مراسم برای دشمنان پیام های مهمی دارد چرا که دشمنان برنامه ریزی های زیادی برای تاثیر گذاری بر روی نسل جوان انجام داده اند تا آنها را ناامید کنند ولی همیشه ناموفق بوده اند.

فرمانده سپاه نهاوند گفت: حضور نوجوانان کنار معلمان خود در این مراسم جلوه های زیبایی از ارادت این دو نسل به انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location