سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه ساماندهی گلزار شهدا شهرستان نهاوند اظهار داشت در تمام کشورهای دنیا کسی که در راه دفاع از وطنش کشته میشود را شهید می دانند.

وی افزود : تمام مسئولین کشورها به شهدا احترام می گذارند و برای هدفی که شهدا داشتنداحترام قائل هستند.

وی تصریح کرد: مباحثی که امروز در کشور ما اتفاق می افتد ریشه ی آنها مشکلات فرهنگی است، در بحث فرهنگی برای شهدا خیلی ضعیف عمل شده است.

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه خانواده های معظم شهدا الگوی بی نظیری برای ملت ایران هستند، بیان داشت: عزت امروز کشور مرهون ایثار و مجاهدت و فداکاری شهدا و ایثارگران و ‏خانواده های آنان است‎ .

وی با اشاره به اینکه باید شهرستان نهاوند با شهدایش به مردم جهان شناسانده شود ،افزود: شهدای والامقام حق بزرگی برگردن ما دارند و این امنیت و آرامش را مدیون خون شهدا و در برابر ایثار و فداکاری این عزیزان مسئول هستیم و به همین خاطر زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین وظایف همه ی ما محسوب می‌شود.

فرماندار نهاوند بیان کرد: یکی از راه‌های زنده نگهداشتن آرمان‌های شهدا و معرفی آن‌ها به نسل امروزی نصب المان و تمثال شهدا در سطح شهر در راستای بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و گسترش فرهنگ شهادت در جامعه است.

وی تصریح کرد: المان شهدا در حقیقت بیانگر رشادت‌ها و فداکاری‌های جوانان غیور نسل گذشته به نسل آینده خواهد بود، در همین راستا باید از تمام ظرفیت‌های خود در جهت توسعه و نشر فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

احمدوند گفت: اصرار داریم طرح هایی که برای گلزارهای شهدا انجام می شوند خاص باشند چرا که شهدا حق بسیار بزرگی بر گردن همه ی ما دارند.

 فرماندار نهاوند در ادامه اظهار داشت: بنای کارهایمان را کار جهادی بگذاریم و اولویت کاریمان کار جهادی باشد ، چرا که برای هر کدام از این صندلی ها چندین شهید داده ایم پس در مسئولیت هایمان کوتاهی نکنیم.

احمدوند در خاتمه بیان داشت: شهرداری‌ها موظفند تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری تمثال شهید شاخص و شهدایی که از یک خانواده هستند را در ورودی های شهر نصب نمایند و از ظرفیت خانواده های شهدا در زمینه نصب تمثال شهدا استفاده کنند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location