سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جلسه کمیته اقدام مشترک کارگروه تنظیم بازار شهرستان نهاوند در راستای پایش مستمر وضعیت بازار، پیگیری برای اجرایی شدن مصوبات کارگروه تنظیم بازار به ریاست معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری و با حضور اعضا برگزار شد.

معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری نهاوند در این نشست گفت: در راستای اولویت قرار دادن معیشت مردم، بازرسی و پایش بازار باید به‌طور جدی از اهم کارهای مجموعه مدیریتی شهرستان باشد و در دستور کار قرار گیرد.

جعفر سلگی در خصوص تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها در بازار به عنوان اولویت با هم افزایی دستگاه های مسئول تاکید کرد.

تشکیل ۷۳۹ پرونده تخلف در ۸ ماهه نخست در نهاوند

قاسم بازدار رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند گفت: با بیان اینکه در راستای اجرای نظارت بر تنظیم بازار کالا و خدمات ۷۳۹ پرونده تخلف تشکیل شده است، اظهار کرد: این پرونده ها مربوط ۸ ماهه نخست سال جاری است که ۷۳۲ پرونده با میزان محکومیت ۳۴ میلیارد ریال مورد بررسی و مختومه اعلام شده است.

وی افزود: از مجموع پرونده‌های تشکیل شده ۵۸۴ فقره پرونده در حوزه کالاو خدمات ، ۹۰ فقره پرونده در حوزه قاچاق و ۵۸ فقره پرونده در حوزه بهداشت رسیدگی و منجر به صدور محکومیت و جریمه شده است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان نهاوند گرانفروشی و درج نکردن قیمت را بیشترین تخلفات در این پرونده‌ها بیان کرد و افزود: نیاز است بازرسان نسبت به این موارد با تشکیل گشت های مشترک نظارت بیشتری داشته باشند.

حذف بیش از ۶/۵ تن انواع فراورده های خام دامی از چرخه مصرف انسانی

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند در این جلسه اظهار داشت: به منظور تحقق نظارت های بهداشتی و تامین امنیت غذایی ، رصد و پایش و نظارت از کشتارگاه های دام و طیور و واحدهای عرضه مواد خام دامی توسط بازرسان این اداره به صورت مستمر صورت می گیرد.

میثم قیاسی در ادامه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۴۳۲۵ مورد بازرسی از مراکز عرضه مواد خام دامی (گشتارگاه ها ، قصابی ها ، مرغ فروشی ها ، رستوران ها ، فروشگاه های زنجیره ای و ...) صورت گرفته و مقدار ۶ تن و ۵۹۶ کیلوگرم انواع فراورده های خام دامی (گوشت قرمز ، سفید و آبزیان) غیرقابل مصرف ضبط و از چرخه مصرف حذف شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location