سرخط خبرها

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نهاوند گفت: روند وقایع حیاتی چهارگانه ولادت، وفات، ازدواج و طلاق طی ۱۰ سال گذشته در نهاوند نشان دهنده کاهش ولادت و ازدواج در شهرستان است.

🔹 روح‌الله مهدوی‌ در دومین جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان نهاوند که در فرمانداری این شهر برگزار شد، گفت: در ۱۰ سال گذشته یعنی از سال ۹۱ تا ۱۴۰۱ روند ثبت وقایع حیاتی ۴ گانه در شهرستان نشان می دهد که آمار ولادت از میانگین حدود ۳۵۰۰ مورد در سال به حدود ۲۱۰۰ مورد ولادت در سال رسیده است.

🔹وی اظهار داشت: همچنین آمار ازدواج نیز در این مدت روند کاهشی داشته و از میانگین۲۴۰۰ مورد در سال به ۱۴۰۰ مورد در سال کاهش یافته است.

🔹مهدوی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۳۰۱ واقعه ولادت در شهرستان نهاوند اتفاق افتاده و ۸۱۹ مورد وفات نیز در همین مدت در شهرستان ثبت شده است.

🔹رئیس اداره ثبت احوال نهاوند گفت: در بخش ولادت و وفات در شهرستان نسبت به سال گذشته آمار کاهشی شده است.

🔹مهدوی بیان داشت: در هر شبانه روز ۴ واقعه ازدواج در شهرستان اتفاق افتاده و ۵ نفر نیز در هر ۲۴ ساعت در این شهرستان متولد می شوند.

🔹وی به آمار طلاق و ازدواج در شهرستان اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تا امروز ۹۰۹ مورد ازدواج در شهرستان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۰۸۸ مورد بوده، کاهش ۱۴ درصدی را نشان می‌دهد و همچنین ۲۸۴ مورد واقعه طلاق اتفاق افتاده که در مقایسه با پارسال که ۲۳۰ مورد بوده افزایش ۸ درصدی را نشان می دهد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location