سرخط خبرها

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند از بازدید کارشناسان دامپزشکی از مراکز مایه کوبی ، داروخانه ها و شرکت های پخش دارو و مواد بیولوژیک دامی در شهرستان به صورت مستمر خبر داد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، میثم قیاسی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای سیاست های اداره کل دامپزشکی استان همدان و به منظور بازرسی و بررسی تامین تا توزیع داروهای دامی و همچنین جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه دارو، نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزیع دارو و واکسن در داروخانه های دامپزشکی و شرکت های پخش در شهرستان ، بازدید توسط کارشناسان این اداره به صورت مستمر اجرا می شود.

🔰قیاسی افزود: در ۹ ماهه سال جاری تعداد ۲۴۵ بازدید از این مراکز صورت گرفته که تعداد ۳۳۸ اقلام ضبطی و ۹ مورد نمونه گیری انجام شد ، در این بازدیدها نسخه های دارویی، عدم نگهداری دارو، واکسن و سموم تاریخ گذشته ، داشتن فاکتور خرید از شرکت های پخش مورد بررسی کارشناسان قرار می گیرد و هرگونه موارد تخلف از طریق مراجع ذیصلاح پیگیری می شود.

🔰وی ادامه داد : هم اکنون در سطح شهرستان ۴ مرکز مایه کوبی ، ۹ واحد داروخانه دامپزشکی ، تعداد ۳ شرکت پخش دارو و واکسن و ۶ درمانگاه دامپزشکی فعالیت می کنند که عملکرد این مراکز بصورت مستمر مورد بازرسی و رصد قرار می گیرد.

🔰رئیس اداره دامپزشکی نهاوند با تاکید بر اینکه دامداران عزیز داروهای مورد نیاز خود را با نسخه دکتر دامپزشک و از داروخانه های دامپزشکی تهیه کنند و حتما پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه کنند ، گفت: دامداران می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را با شماره ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location