سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در نشست با بانوان مطالبه‌گر نهاوندی گفت : عفاف و حجاب ، دستور و توصیه ی خداوند مهربان به همه دختران و زنان باایمان است که این پوشش در گذر تاریخ ، نمادی از جایگاه زن در هر فرهنگ و تمدنی بوده است.

وی افزود : حجاب و پوشش زن، نگهبان او از نگاه های آلوده و آسیب های احتمالی است که به زن آرامش و مصونیت می بخشد و هر چه این پوشش کامل تر گردد، درصد امنیت و حفاظت آن بالاتر می رود.

وی تصریح کرد: پوشش، معرّف شخصیت و عفت زن مؤمن است و موجب می گردد که افراد لاابالی جرأت نکنند به او جسارت کرده و به دید شهوت و هوسرانی به او بنگرند.

احمدوند بیان داشت: برای ایجاد فرهنگ حجاب و پوشش مناسب در جامعه، باید ابتدا پایه های اعتقادی و بینش افراد را نسبت به این موضوع،محکم کنیم و این، یعنی نهادینه سازی باورهای درست و فرهنگ سازی دقیق.

وی با اشاره به اینکه عفاف و حجاب یکی از دغدغه های اصلی دولت سیزدهم است، گفت : در دولت آیت الله رئیسی عفاف و حجاب یکی از دغدغه‌های اصلی کشور محسوب می شود و در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی این موضوع دولت همه ی دستگاهها و نهادهای فرهنگی و اجرایی را نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و قانون سال ۱۳۸۴ شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب ملزم کرده است .

احمدوند اظهار داشت: خانواده یکی از مهمترین ارکان های جامعه است که دشمن روی آن دست گذاشته است و بانوان نقش اساسی در خانواده و جامعه دارند.

وی افزود: دشمنان با فکر به میدان آمده اند و دست روی ریشه جامعه(خانواده) گذاشته اند و کسانی که به دشمنان همکاری میکنند و رعایت عفاف و حجاب نمی‌کنند به قانون جمهوری اسلامی پایبند نیستند.

 فرماندار نهاوند خطاب به بانوان مطالبه گر نهاوندی گفت: عرصه را با ارائه ی محصولات عفاف و حجاب برای بی حجابان و بدحجابان تنگ کنید و اجازه جولان این افراد را در جامعه ندهید و در همه ی کارهای فرهنگی ورود پیدا کنید .

فرماندار نهاوند در ادامه بیان داشت : هدف از تشکیل این جلسات این است که مسائل و مشکلات جامعه توسط شما بانوان مطالبه گر به مسئولین برسد و ما مسئولین نیز آنها را پیگیری و مورد بررسی قرار دهیم .

وی افزود : موضوعات و مسائل طبقه بندی شوند سپس به عنوان مطالبه مطرح شده هر نتیجه ای در شهرستان قرار است رخ بدهد نتیجه آن صرفاً برای مردم باید باشد مطالبات نیاز به پیگیری دارند و هیچ مطالبه‌ای بدون پیگیری به نتیجه نخواهد رسید.

فرماندار نهاوند در ادامه ضمن تشکر از اعضای شورای تامین شهرستان نیروهای امنیتی و نظامی به خاطر شرایط اخیر کشور که در کف میدان بودند، گفت: مدیران جمهوری اسلامی که در رأس هستند به برکت خون شهدا در این سمت حضور دارند و حق ندارند که پایبند به قانون نباشند و باید موضعشان در همه حوزه ها مشخص باشد.

فرماندار نهاوند در خاتمه ضمن تشکر از مطالبه بانوان بیان داشت : مطالباتتان را عنوان کنید، نگران نباشید مطالبه کنید همه مطالب را عنوان کنید مطالب شما را پیگیری خواهیم کرد و انتظار می‌رود مطالبه گری های شما بانوان طبق برنامه باشد و حتماً راهکاری برای مطالبه ها داشته باشید و مطالبات خود را به جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز ارائه دهید تا مورد بررسی و پیگیری قرار گیرند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location