سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، نثاری رئیس بنیاد مسکن شهرستان نهاوند در جلسه شورای مسکن اظهار داشت: در شهرستان نهاوند بالغ بر ۲۳۵۰۰ هزار خانوار روستایی هست که با توجه به تسهیلات نوسازی با کمک و مساعدت بانکهای شهرستان ۲۱ هزار واحدهای فرسوده نوسازی شده اند ،و در واقع تاکنون ۸۹ درصد واحدها نوسازی شده اند، و نهاوند به عنوان اولین شهر استان ۱۰۰ درصد نوسازی را داشته است.

نثاری گفت: دولت توانسته است در بحث مسکن روستایی در سال ۱۴۰۰ مبلغ صد میلیون اعتبار مسکن روستایی را به دویست میلیون اعتبار برساند، ابلاغ رسمی این تسهیلات یکسال طول کشید، و در اواخر شهریور امسال شروع شده، در حال حاضر پیشرفت های فیزیکی کاملاً حاصل شده است، ولی عملا با توجه به کمبود اعتبارات مالی تسهیلاتی ارائه نشده است.اخذ اعتبارات و ابلاغیه ها به بانک تجارت بانک کشاورزی و بانک رفاه اعلام شده است.

وی تاکید کرد: مهمترین مشکل در شهرستان نهاوند، بحث واحدهای مقاوم سازی مسکن روستایی و نوسازی مساکن روستایی است، ابلاغیه از بانک مرکزی به کل بانکهای کشور و ضمانت زنجیره ای و تسهیلات خورد ابلاغ شده است.

رئیس بنیاد مسکن با توجه به وجود ضمانت برای وام گیرندگان بیان کرد:ضمانت یا باید زنجیره ای باشد یا بصورت دستورالعمل تسهیلات خورد روستایی و ابلاغیه های که به بانکها اعلام میشود، متقاضیان روستایی برای مشکل ضامن میتوانند سند ملکی و ضمانت کارمندی هم ارائه دهند. از سرپرستان بانکها تقاضا داریم شرایط را تسهیل کنند که مردم با مشکلات بیشتری روبرو نشوند و بتوان اعتبارات را بهتر جذب کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location