سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عزیر قیاسی رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند اظهار کرد: با وجود خشکسالی‌های چند ساله، رشد جمعیت وحوش مانند قوچ و میش وحشی در مناطق تحت حفاظت و مدیریت محیط زیست این شهرستان در مقایسه با سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر سرشماری سالانه دو الی سه بار وحوش در مناطق حفاظت شده، بر اساس آخرین سرشماری جمعیت وحوش منطقه حفاظت شده ملوسان این شهرستان افزایش داشته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر که بر پوشش گیاهی منطقه اثرگذار بوده انتظار می‌رفت که جمعیت گونه‌های جانوری نیز کاهش یابد که بر اساس آمار بر خلاف تصور این مورد افزایش داشته است.

وی به دلایل رشد جمعیت اشاره کرد و افزود: دلیل رشد جمعیت وحوش در منطقه تحت مدیریت اداره محیط زیست، حفاظت و حراست محیط‌بانان، حمایت دستگاه‌های اجرایی و قضایی حامی محیط زیست، همکاری اهالی روستاهای پیرامون و علاقمندی شهروندان به حفظ محیط زیست و آگاهی آنان به نقش وحوش در چرخه حیات آدمی بوده است.

قیاسی در پایان ضمن قدردانی از عواملی که باعث بوجود آمدن وضعیت موجود در منطقه حفاظت شده شده‌اند اظهار امیدواری کرد در سایر مناطق شهرستان شاهد حمایت خودجوش مردم از محیط زیست و گونه‌های جانوری و گیاهی باشیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location