سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، آرش کردی مدیر عامل شرکت توانیر گفت خوشبختانه در حوزه تولید برق رتبه اول منطقه را داریم و در بسیاری از شاخص ها سرآمد هستیم.

وی با بیان اینکه احداث دو پست برق فوق توزیع ۶۳/۲۰ کیلوولت نهاوند ۳ و نهاوند ۴ با اعتبار ۵۱۴ میلیارد تومانی و احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی یک اتفاق خوشایند برای شهرستان است گفت: با احداث این دو پست برق نه تنها در اوج مصرف برق مشکل قطعی حل می شود، بلکه تا چند سال آینده زمینه استقرار صنایع سنگین بخاطر ایجاد زیر ساخت برق مهیا خواهد شد.
وی نتایج این سفر را ثمره پیگیری ها و جلسات گذشته شرکت توانیر با نماینده نهاوند عنوان کرد که نتیجه آن ایجاد بستر مناسب برای توسعه اشتغال شهرستان و استقرار صنایع در این شهرستان خواهد بود.

وی همچنین از پیگیری و احداث قطعی پست فوق توزیع ۲۳۰/۶۳ نهاوند ۵ بعد از طی کامل مراحل تخصیص زمین خبر داد.

با پیگیری علیرضا شهبازی نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند و بعنوان یک اعتبار ویژه، علاوه بر موارد ذکر شده مبلغ ۴۰ میلیارد تومان برای توسعه شبکه توزیع نهاوند و روشنایی معابر شهری و روستایی طی این سفر قطعی شد که به گفته کردی در هفته‌های آینده پرداخت این مبلغ برای شهرستان نهاوند جز اولویت ها می باشد.

در ادامه این سفر یک روزه کلنگ نیروگاه ۱۰ مگاواتی برق خورشیدی در منطقه خزل با سرمایه گذاری ۹ میلیون دلاری بخش خصوصی نیز به زمین زده شد.

احسان زمانیان دبیر کارگروه انرژی دفتر نماینده با اشاره به اینکه عدم توسعه زیر ساخت برق در شهرستان نهاوند در چند سال گذشته مشکلات فراوانی ایجاد کرده بود، احداث پست های فوق توزیع و نیروگاه خورشیدی را یک گام مثبت رو به جلو خواند که با حمایت های نماینده نهاوند و همکاری برق منطقه ای باختر و دستگاه های مرتبط مهیا شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location