سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به دستاوردهای سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شهرستان نهاوند، مهندس ضرغامی را وزیری موفق و مسلط خطاب کرد که خصوصیات اخلاقی اش آثار مثبتی را در میان مردم نهاوند برجای گذاشت.

علیرضا شهبازی، نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار میراث‌آریا با اشاره به سفر یک روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شهرستان های نهاوند و ملایر، گفت: مهندس ضرغامی در سفر برنامه های مختلفی را در نظر داشت که در بخشی از آن از خانه فاطمی، بازارچه، محله دوخواهران، مسجد دو خواهران و چند مکان تاریخی دیگر شهرستان نهاوند بازدید و با مردم این مناطق دیدار و گفت ‌و ‌گو کرد.

او با بیان این که سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نهاوند بسیار خوب و ارزشمند بود، افزود: روحیه و خصوصیات اخلاقی مهندس ضرغامی اثرات مثبت بسیاری را در میان مردم و جامعه شهرستان نهاوند برجای گذاشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس همچنین با بیان این که نهاوند دارای سابقه تاریخی ۷ هزار ساله است، ادامه داد: این شهرستان دارای ظرفیت ‌های تاریخی و گردشگری با اهمیتی است که نیازمند جذب اعتبارات و توجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است.

شهبازی با اشاره به این که توسعه مناطق گردشگری شهرستان نهاوند و تامین اعتبارات لازم برای تملک خانه‌ های تاریخی از جمله نکات مطرح شده در سفر مهندس ضرغامی بود، اظهار کرد: نهاوند به شهر سراب ‌های خروشان معروف است و در این شهرستان حدود ۱۷ سراب معروف داریم که در زمره مهم ترین ظرفیت های گردشگری منطقه محسوب می شوند.

او با بیان این که توسعه زیرساخت ‌های گردشگری و رفع مشکلات این سراب ‌ها از جمله مسائل مطرح شده با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بود، گفت: مهندس ضرغامی در جریان بازدید از این سراب ها دستوراتی را مطرح کردند که باعث تشویق سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه و در نهایت احیای این منطقه می شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ظرفیت ‌های نهاوند در بخش های تاریخی و گردشگری، سفر مهندس ضرغامی به این شهرستان را نتیجه ‌بخش و دارای دستاوردهای خوبی برای گردشگری منطقه دانست و افزود: کمک مساعد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و توجه ویژه مهندس ضرغامی باعث شد تا قول های مساعدی در خصوص اعطای وام های تبصره ۱۸ به منظور توسعه زیرساخت های گردشگری نهاوند داده شود.

استاندار سابق کردستان، ضرغامی را وزیری موفق، مسلط و دوست داشتنی دانست و ادامه داد: برخورد مثبت و صمیمانه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مردم و اهالی منطقه در جریان سفر یک روزه اش به شهرستان نهاوند علاوه بر این که آثار مثبتی را در جامعه برجای گذاشت بلکه بارقه های امید را برای شکوفایی اقتصادی و توانمندی بیشتر مردم در زمینه تامین معاش در پرتوی رشد و توسعه ظرفیت های گردشگری این شهرستان ایجاد کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location