سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جلسه شورای عشایری شهرستان نهاوند و بررسی مسائل کوچ و مشکلات عشایر شهرستان با حضور فرماندار نهاوند، مدیرکل امور عشایری استان و اعضای این شورا در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد

در این جلسه کاویانی مدیرکل امور عشایری استان گفت: مهمترین خواسته ها و مطالبات عشایر تامین جو و نهاده‌ های دامی با قیمت پایین، خرید تضمینی دام توسط دولت و کوتاه کردن دست دلالان از بازار دام، تامین تانکر آب جهت آبرسانی به عشایر ، تسریع در مطالعه و احداث مجتمع آبرسانی محلات عشایری، حمایت از شرکت تعاونی عشایر و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای خرید علوفه و نهاده های دامی و مدت دار و تسطیح راه های عشایری عنوان کرد.

مدیر امور عشایری استان افزود: طی یک‌سال گذشته به منظور حفاظت از محیط زیست، برق محل اسکان عشایری که بیش از چهار کیلومتر با شبکه‌های برق شهرستان فاصله داشته با ۲۶۰ پنل خورشیدی در اختیار عشایر مستقر در شهرستان واگذار شده است.

فرماندار نهاوند نیز در این جلسه به جایگاه ویژه عشایر در استان و همچنین شهرستان نهاوند اشاره کرد و گفت: حمایت، تقویت، بررسی و رفع مشکلات عشایر و همچنین کمک به رونق تولید و گسترش فعالیت های عشایر، از جمله برنامه های مهم دولت می باشد.

 احمدوند در ادامه افزود: ضروریست با برنامه ریزی مناسب حمایت های لازم از این قشر زحمتکش و سختکوش برای تولید فراورده های گوشتی، لبنی و پشم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید بسیار اهمیت دارد و با توجه به اینکه جامعه عشایری مستقیم با تولید رابطه و نقش بسزایی در امنیت غذایی استان و شهرستان در زمینه تولید گوشت قرمز دارند افزود: باید موانع مرتفع شود و عشایر بتوانند به راحتی به امر تولید بپردازند و با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های اجرایی در جهت خدمات رسانی بهتر به این جامعه مولد و جلوگیری از حاشیه نشینی آنان تاکید کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location