سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، اکرم حیدری  رابط جشنواره ملی عمار در استان همدان بیان کرد: حسن سهرابی کارگردان و مستند ساز نوجوان نهاوندی در بخش فیلم ما با مستند ۶ دقیقه ای بانوان جهادگر نهاوندی رتبه برگزیده و دیپلم افتخار را در کشور کسب کرد.

 حیدری افزود: براساس اعلام دبیرخانه سیزدهمین جشنواره ملی  مردمی فیلم عمار پس از بررسی‌ آثار رسیده به این دوره جشنواره، اسامی آثار راه‌یافته به بخش مسابقه «نماهنگ»، «فیلم ما»، «تولیدات تلویزیونی»، «پویانمایی» و «فیلمنامه»  اعلام شد که در بخش فیلم ما مستند ۶ دقیقه ای  بانون جهادی نهاوند در بین ۳۰ اثر راه یافته به بخش نهایی به عنوان اثر برگزیده و حائز دیپلم افتخار شد

رابط جشنواره عمار در استان همدان تصریح کرد: در  سیزدهمین دوره جشنواره عمار بیش از ۳۴۰۰ اثر برای رقابت به دبیرخانه جشنواره مردمی فیلم عمار ارسال شد که بر همین اساس ۲۷۸۱ اثر در قالب «فیلم» و ۶۴۱ اثر در بخش «فیلمنامه» با یکدیگر رقابت کردند که در بخش «فیلم»  ۹۲۲ مستند، از این بین ۱۶۱ «پویانمایی»، ۱۲۸ اثر در قالب «تولیدات تلویزیونی»، ۶۶۰ اثر «داستانی»،  ۶۴۳ اثر در بخش «فیلم ما» و ۲۷۳ اثر در قالب نماهنگ به دبیرخانه ارسال شده است. در عین حال از  ۶۴۱ اثر ارسالی در بخش فیلمنامه ۳۴۷ فیلمنامه کامل، ۱۹ سیناپس و  ۲۷۵ طرح فیلمنامه در قالب‌های بلند، نیمه‌بلند، کوتاه و سریال است.

اوی گفت: حسن سهرابی تنها فیلم ساز نوجوان  استان همدان و غرب کشور  و شهرستان نهاوند می باشد که در جشنواره  ۱۳ عمار توانست رتبه برگزیده و دیپلم افتخار را کسب کند و در ادوار گذشت نیز در استان همدان در دره نوجوانان کسی را نداشته ایم.

حیدری گفت: حسن سهرابی از نوجوانان اعضای فعال بسیج رسانه  کانون فرهنگی و هنری و مسجد روستای تکه و از اکران کنندگان فیلم عمار در نهاوند است سابقه خبرنگاری،  مستند سازی ، کارگردانی و عکاسی را نیز دارد راکه در جشنواره های مختلفی مانند خوارزمی همدان  فیلم ملی مدرسه و عمار رتبه های مهمی را کسب کرده و آینده خوبی دارد که باید به شکوفایی نبوغ این نوجوانان هنرمند توجه بیشتری  کرد.

رابط جشنواره عمار در استان همدان گفت: مراسم افتتاحیه سیزدهمین دوره جشنواره عمار به میزبانی شیراز و در حرم شاهچراغ  ۱۴ دیماه و ساعت ۱۸ برگزار  و از حسن سهرابی و دیگر برگزیدگان تقدیر می شود.

لازم به یاد آوری است حسن سهرابی نوجوان خبرنگار و مستند ساز نهاوندی دانش اموز سال دوم دبیرستان در رشته ادبیات و علوم انسانی  مبتکران نهاوند و از اعضای کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه و اکران کننده فیلم عمار در نهاوند است که  کار خود را در سن ۹ سالگی با گزارشگری در برنامه یک برش زندگی  شبکه دو‌  و سپس شبکه امید  باشگاه خبرنگاران و شبکه  همدان به عنوان خبرنگار افتخاری شروع کرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location