سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: شهرستان نهاوند قطب کشاورزی و گردشگری استان همدان است که یکی از مهمترین معضلات این شهرستان در بحث کشاورزی نهر شعبان است.

احمدوند گفت: نهر شعبان یکی از انهار مهم شهرستان نهاوند که حدود ۱۴ کیلومتر طول و ۴۶۰دریچه آبگیری دارد که تا کنون ۱۱۵ کیلومتر از آن با احتساب انهار فرعی بتنی شده است و در سفر ریاست محترم جمهوری جهت ادامه ی بتنی شدن این نهر ۶۰ میلیارد تومان اعتبارتخصیص داده شد و مشکلات حوزه کشاورزی و نهر شعبان در حال پیگیری است.

فرماندار نهاوند در ادامه در خصوص طرح جهش تولید مسکن در نهاوند گفت : این پروژه در سه فاز در شهرک شهید حیدری در بلوک های ۲۷۴ واحدی، ۴۹ واحدی و ۴۶ واحدی در حال اجراست و در بخش اسکلت حدود ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

احمدوند با اشاره به اینکه ۴۰ قطعه مسکن مهر در شهرک امیر کبیر به بنیاد مسکن واگذار شده است ، افزود : در شهرک امیر کبیر ۲۱ هکتار برای ساخت مسکن ملی تعیین شده و ۴۰ قطعه به بنیاد مسکن واگذار شده است و ۳۸ قطعه نیز در انتظار تعدیل است.

وی تصریح کرد : ۳۸ قطعه تجاری نیز در این شهرک و در فاز دوم در حال اجرا می باشد .

فرماندار نهاوند در خصوص مسکن مهر شهرهای فیروزان و برزول گفت: مساکن مهر سال های گذشته در شهرهای فیروزان ۲۱۰ واحد، گیان ۲۵۸ و برزول ۲۷۶ واحد در راستای طرح مسکن ملی اجرا شد که پیگیر ادامه ی کار این مساکن هستیم و ۲۱۹۸ هزار متقاضی این مساکن هستند.

وی افزود : در کنار این پروژه ها ۱۴۴ واحد مسکن مهر فرهنگیان نیز پیگیری ، تکمیل و سند تک برگ صادر شد.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات بهسازی و نوسازی روستاها در ۱۰۲ روستا هزینه شده است ، تصریح کرد : اعتبارات بهسازی و نوسازی روستاها ۸۲ میلیارد تومان بوده که در ۱۰۲ روستا هزینه شده و در سال جاری نیز ۴۱ روستا در دست اقدام است و ۲۱ هزار واحد روستایی نیز معادل ۹۰ درصد کل مساکن روستایی شهرستان نوسازی شده است و پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۲ نوسازی روستایی به اتمام برسد.

احمدوند در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه ی جاده های مواصلاتی نهاوند اقدامات خوبی انجام شده است، بیان داشت: در جاده های مواصلاتی استان در بحث چهاربانده کردن، روکش آسفالت و تعریض اقدامات خوبی انجام شده است.

وی در خصوص سیستم گرمایشی و سرمایشی بیمارستان‌های نهاوند گفت: سیستم سرمایشی بیمارستان قدوسی که سال گذشته موجب رنج بیماران در این مرکز درمانی بهداشتی بوده است، خواستار رسیدگی و تامین و رفع موانع تا پیش از شروع فصل گرما شد.

فرماندار نهاوند در خاتمه اظهار داشت: علیرغم اینکه بیش از ۴۰ بار فراخوان داده شد اما در شهرستان نهاوند موضوعات امنیتی و سیاسی خاصی در بحث اغتشاشات اخیر نداشته ایم و این نشانه ی بصیرت ،بزرگی و انقلابی بودن مردم نهاوند دارد .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location