سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، جلسه کمیته رسانه های مکتوب و خبرگزاری های ستاد بزرگداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ریاست امیر بحیرایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند و اصحاب‌ رسانه این شهرستان در سالن جلسات این اداره برگزار شد .

امیر بحیرایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند اظهار داشت : امسال به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی هنری تدارک دیده شده است که این برنامه ها شور و نشاط اجتماعی را بیشتر کرده و امید آفرینی می کنند .

وی افزود : مهمترین اثرات این برنامه ها دشمن شناسی ، بصیرت افزایی است.

وی تصریح کرد : غبارروبی گلزارشهدا، برگزاری مسابقات کتابخوانی و روانخوانی و روخوانی قرآن کریم، برگزاری نمایشگاه عکس ، تجلیل از پیشکسوتان هنر و رسانه و مدیران مسئول خبرگزاری‌های انقلابی از مهمترین برنامه های این دهه است .

بحیرایی در ادامه سخنان خود بیان داشت : شما اصحاب رسانه باید آگاهی سازی را در اولویت کار خود قرار داد و نقاط قوت و ضعف ها را شناسایی کرده و سواد رسانه‌ای را در سطح جامعه پوشش دهید .

وی گفت: ما به دنبال این هستیم که یک انقلاب رسانه ای با برنامه های خلاقانه بتوانیم دستاوردهای انقلاب را با محوریت جهاد تبیین به نسل نوجوان و جوان اطلاع رسانی کنیم.

وی افزود : انعکاس به موقع اخبار مهمترین اولویت کار رسانه ای است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در ادامه سخنان خود در خصوص برگزاری کمیته عفاف و حجاب گفت: این کمیته در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گام بر می‌دارد .

وی افزود: جهت اجرایی نمودن راهبردهای فرهنگ عفاف و حجاب و ارج نهادن به ارزشهای والای فرهنگ ایرانی و فراهم سازی فضای سالم در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای انسانی این کمیته تشکیل شده است .

وی تصریح کرد: حفظ عفاف و حجاب یک حکم الهی است و امر به معروف و نهی از منکر و اغناسازی از وظایف ماست تا بتوانیم برای حفاظت از عفاف و حجاب کاری انجام دهیم و حضرت فاطمه زهرا(س) را به عنوان الگوی زن مسلمان معرفی کنیم .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در خصوص کمیته فرهنگی اجتماعی شورای پدافند غیرعامل اظهار داشت : به مجموعه ای از اقدامات غیرمسلحانه که موجب افزایش بازدارندگی، جلوگیری از آسیب پذیری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدهای دشمن می شود پدافندغیر عامل می‌گويند.

وی افزود : یکی از ابزارهای مهم اطلاع رسانی و مقابله با دشمن در جنگ های سخت و نرم وجود رسانه ها هستند .

وی تصریح کرد: رسانه ها باید وظایف خود را به خوبی انجام داده و آمادگی بحران را داشته باشند تا در موقع بحران بتوانند نقش آفرینی کنند و همچنین در حوزه ی فرهنگی اجتماعی باید به دنبال راهبرد عملیاتی برای مقابله با هجمه های دشمنان داشته باشند .

بحیرایی در خاتمه نقش دیگر رسانه ها را درپدافند غیرعامل، حضور مجاهدانه در جبهه جنگ نرم دانست و بیان داشت: حضور رسانه ها در مقابله با جنگ نرم دشمن و مبارزه با نقشه های شوم فرهنگی دشمنان از مهمترین کارهای اصحاب رسانه است و به همین خاطر باید رسانه ها درخط مقدم مبارزه باشند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location