سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: با توجه به بارش برف و برودت هوا توسط محیط بانان این اداره بسته های علوفه برای استفاده وحوش در منطقه حفاظت شده ملوسان توزیع شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عزیز قیاسی با اعلام این خبر، گفت: در شهرستان سه منطقه حفاظت شده و شکار و صید ممنوع داریم که دارای گونه های مختلف جانوری و گیاهی هستند.

وی اظهار داشت: منطقه حفاظت شده ملوسان و مناطق تیر اندازی و شکار ممنوع گرین و آردوشان نهاوند جز مناطق تحت مدیریت این اداره هستد.

قیاسی افزود: با توجه به خشکسالی‌های گذشته و سال جاری و همچنین پیش بینی شرایط جوی و بارش‌های برف خصوصا در ارتفاعات منطقه، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند مبادرت به خرید و تهیه علوفه جهت وحوش منطقه حفاظت شده ملوسان نموده است.

وی ادامه داد: محیط بانان این اداره در بعضی از ایام فصول سرد و با وجود بارش‌های فراوان برف مبادرت به توزیع چندین بسته در منطقه مورد نظر می کنند تا بدین وسیله نسبت به حمایت و حفاظت وحوش یاری رسانند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: حدودا ۵ تن علوفه یونجه خریداری شده و حدودا یک تن تاکنون توزیع شده و این کار توسط محیط بابان ادامه دارد.

وی به تشکیل پرونده در خصوص شکارچیان غیر مجاز اشاره کرد و اظهار داشت: در سالجاری ۸ پرونده تخلفی به مراجع قضایی شهرستان ارجاع گردیده که ۵ فقره از آنان منتهی به صدور رای شده و ۳ پرونده دیگر آماده صدور رای است.

قیاسی بیان کرد: با عنایت به خشکسالی‌های گذشته و سالجاری و فقیر شدن مراتع به دلیل چرای بی رویه و عدم بارش‌های مناسب در سنوات قبل وحوش در فصل زمستان خصوصا به دامنه ارتفاعات هجوم می آورند.

وی در پایان گفت: از کلیه شهروندان فهیم و دوستدار تنوع زیستی و طبیعت تقاضا داریم با این وحوش مهربان باشند و از شکار آنها بپرهیزند زیرا زندگی و حیات ما در گرو حفاظت و حمایت از کلیه وحوش و جهان پیرامون مان است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location