سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در همایش"نقش بانوان در انقلاب اسلامی" اظهار داشت : جایگاه زن در اسلام یکی از موضوعات مهم و اساسی است که همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

امام جمعه نهاوند گفت: نقش زنان در پاسداری از ارزش های انسانی و اسلامی باعث شده که قرآن کریم توجه ویژه ای به آنها داشته باشد و محور فکری ما در اسلام باید در این راستا باشد .

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نقش حضرت فاطمه(س) در ارتقای جایگاه زن بیان داشت : با ولادت حضرت زهرا (س) جایگاه زن ارتقا پیدا کرده است و سوره کوثر نیز درست در زمانی که جاهلیت اهمیتی برای زن قائل نمی شدند و دختران را زنده به گور می کردند با ولادت حضرت زهرا (س) نازل شد.

وی افزود : در این سوره به پیامبر اسلام (ص) بشارت می دهد که خیرکثیر را به تو دادیم « انا اعطیناک الکوثر» در واقع مصداق بارز و اصلی آن در زمان نزول، وجود با برکت حضرت زهرا (س) بوده است .

photo 2023 01 31 10 16 59

وی تصریح کرد : حضرت فاطمه (س) شخصیتی هستند که با اخلاق و رفتارش شخصيت و اهمیت زن را تثبیت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی گفت: اگر حمایت ها و پشتیبانی حضرت زهرا (س) نبود حضرت علی (ع) در جریان تثبیت دین اسلام موفق نمی شد، لذا سیره حضرت زهرا (س) و نقشی که در دین داشتند نقش حمایتی از مسئله امامت بود.

وی بیان داشت : در اسلام زن، علاوه بر مسئولیت اداره خانه و تربیت فرزندان که از مهمترین وظایف اوست، در بسیاری از مسئوولیت‌های اجتماعی با مردان شریک است و انجام این وظیفه خواه و ناخواه او را از حصار خانه به صحنه‌های اجتماعی می‌کشاند، که این نه تنها با حفظ حجاب و عفاف که از وظایف دیگر اوست منافات ندارد بلکه او را در بهتر انجام دادن مسئوليت ‌های اجتماعی و سلامت روانی‌اش یاری می‌کند.

امام جمعه نهاوند در خاتمه گفت: نقش زن در اسلام به عنوان شريک مرد در توليد نسل بشر به رسميت شناخته شده است و تفاوتی در بين مرد و زن وجود ندارد، مگر به لحاظ ساختاری، که اين تفاوت‌ها نيز نشأت گرفته از تکاليفی است، که خداوند سبحان برای انسان‌ها مقدر نموده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location