سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام مغیثی امام جمعه نهاوند در دیدار با اعضای شورای شهرستان به مناسبت دهه فجر بیان داشت: در هر مسئولیتی که هستیم خدمتگزار واقعی مردم باشیم خدمت رسانی به مردم از مصادیق و نمونه بارز ایمان به خداوند است.

وی ادامه داد: مسئولیت پذیرفتن در جامعه امروز یعنی خدمت کردن به مردم و برای رضای خدا کار کردن، اگر این خدمت خالصانه باشد و همه اهداف ما برای خشنودی خداوند باشد یقین بدانیم که سعادت دنیا و آخرت را نصیب خودمان کرده ایم.

وی تصریح کرد: در هیچ زمانی از رحمت خداوند ناامید نباشیم، چرا که یاس از امید به پروردگار از گناهان کبیره ست هر چند که گناهان بسیار انجام داده باشیم باید به رحمت خداوند امیدوار باشیم.

وی اضافه کرد: مومن همیشه بین خوف و رجاء است اگر عبادت جن و انس را در پرونده خود داشته باشیم نباید مغرور شویم و اگر گناهان کبیره بسیار داشته باشیم از لطف و رحمت خدا ناامید نشویم.

امام جمعه نهاوند گفت: امام راحل از جمله اهدافی که داشتند ایجاد امید در جامعه بود، مومن در سخت ترین شرایط ناامید نمیشود آنها که منکر خدا هستند سه دسته اند؛اول کسانی که فقط خدا را قبول دارند ولی اهل نجات نیستند، دسته دوم به جز ایمان به خدا آنرا باور دارند و دسته سوم کسانی هستند که نه تنها خدا را باور دارندبلکه به پروردگار اطمینان دارند.

وی بیان داشت:حضرت امام خمینی(ره) نه تنها خدا را باور داشت بلکه به خدا اطمینان کامل داشتند،در مسیر پاریس به تهران، خانم خبرنگاری از امام راحل پرسیدند چه احساسی دارید؟که امام فرمودند هیچ حسی ندارم اگر بنا بر رسیدن باشد خدارا شاکریم و اگر نرسیدیم باز هم به احترام حکمت خداوند شاکریم، این یعنی اطمینان کامل به پروردگار، امام خمینی (ره) با همین اطمینان در مقابل دنیای شرک، و کفر ایستادند.

امام جمعه نهاوند دهه فجر را اوج اقتدار و پیروزی ملت ایران دانست و افزود: دهه فجر اوج شكوفايی، اقتدار، عظمت، اتحاد و همدلی و وفاداری ملت ايران است و بايد با نشاط‌ترين ايام ما باشد.

وی در خاتمه گفت: در طول این چهل و چهار سالی که از انقلاب میگذرد، علارغم همه محاصره ها، تهدیدها، فتنه گروهک ها و دشمنی غربگرایان با صبر و بردباری و ایمان به خدا و همچنین مقاومت مردم همیشه در صحنه ایران آنها نتوانستند کاری از پیش ببرند و امروز میبینیم که ایران اسلامی از هر زمان دیگری قدرتمند تر و پر نفوذ تر است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location