سرخط خبرها

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: سینما اندیشه نهاوند از پنجم بهمن ماه با اکران 4 فیلم "بدون قرار قبلی , برای مرجان , طلا خون و انیمیشن موزیکال لوپتو " آغاز به کار می‌کند.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،   امیر بحیرایی افزود: از ویژگی‌های سینما می‌توان به تأثیرگذاری آن در جامعه فرهنگی اشاره کرد که برهمین اساس استفاده از رونق سینماها در سطح شهر و استفاده از پتانسیل آن در زمینه‌های آموزش برای کودکان می‌تواند اثرات مثبت در پی داشته باشد.

وی گفت: اگر برنامه‌های آموزشی و فرهنگی ویژه کودکان در سینماها به نمایش گذاشته شود نسل کودکان نیز می‌تواند در توسعه فرهنگی و هنری نقش داشته باشد و همچنین زمینه فعالیت برای برنامه سازی آموزشی برای قشر کودک نیز محیا می‌شود.ظرفیت‌ سینماها‌ می‌تواند تحولات اساسی فرهنگی و هنری قابل توجهی را در پی داشته باشد.

بحیرایی یکی از موضوعات اساسی و مورد نیاز جامعه را بحث شور و نشاط اجتماعی و امید افرینی عنوان کرد و از سینما را به یکی از مهمترین ابزار برای بسط این موضوع در سطح شهرستان دانست.

رئيس ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند بیان داشت: متأسفانه در سال ۱۳۸۴ تنها سینمای نهاوند (سینما فرهنگ) به دلایل مختلف از جمله عدم استقبال مردم، به روز نبودن تجهیزات با رأی کمیسیون ماده ۵ تعطیل شد و پس از آن با تلاش‌های مختلف از سوی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی نتوانستیم مالک سینما را متقاعد کند تا نسبت به راه اندازی مجدد آن اقدام نماید.

وی تصریح کرد: البته در این میان مشکلات موجود از نظر زیرساختی و استحکام بنا و همچنین تجهیزات در این خصوص بی‌اثر نبود.

بحیرایی افزود: در سال ۱۳۹۰ و با پیگیری‌های به عمل آمده از طریق مسئولان وقت این اداره و شهرستان تنها سالن شهرستان مجهز به جدیدترین سیستم‌های پخش و اکران فیلم شد و سالن اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی(ره) قابلیت پخش فیلم را پیدا و فعالیت خود را با نام سینما اندیشه نهاوند آغاز کرد.

وی تأکید کرد: متاسفانه به دلیل عدم استقبال همشهریان از فیلم‌ها، بخش خصوصی که مسئولیت اکران فیلم را برعهده داشت نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد.

 رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۷ با تلاش‌های انجام شده یک‌بار دیگر سینما اندیشه فعالیت خود را با پخش جدیدترین فیلم‌های در حال اکران در کشور آغاز کرد که متاسفانه به دلائل گوناگون به تعطیلی کشیده شد. این موضوع در سال 1400 نیز با هماهنگی های انجام شده و سرمایه گذاری نماینده کانون پخش کنندگان سینمای ایران به صورت موقت ادامه یافت که این راه اندازی نیز به دلیل مشکلات موجود به نتیجه نرسید .

بحیرایی خاطر نشان کرد : از سال گذشته پیگیریها و تلاشهای زیادی در خصوص راه اندازی دائم این سینما انجام پذیرفت که پس از تلاشهای فراوان و با همکاری مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و انجمن سینمای جوانان استان و کشور از 19 دستگاه موجود در کل کشور یک دستگاه سینما سیار به صورت دایم به شهرستان نهاوند واگذار گردید که با رایزنیهای انجام گرفته آقای حمید شهبازی سرمایه گذار بخش خصوصی و به عنوان متولی سینما معرفی گردید .

وی افزود : سینما اندیشه نهاوند از پنجم بهمن ماه سال جاری در ابتدا با کران در روزهای چهارشنبه . پنج شنبه و جمعه ساعت 16 از جدیدترین فیلم های سینمایی کشور فعالیت خود را آغاز می کند و امیدواریم با حمایتهای مردم و مسئولان شاهد رونق این مرکز باشیم چرا که راه اندازی سینما یکی از مطالبات عمومی و به حق مردم نهاوند بوده و هست .

وی رمز پایداری و فعال بودن و ماندن سینمای نهاوند را استقبال و حضور مردم برای دیدن فیلمها دانست و افزود باید کالاهای فرهنگی و به ویژه بحث سینما و فیلم توسط مردم در سبد مصرفی خانوار قرار گیردچرا که از نقش مثبت آن در بهبود شاخصهای آگاهی، ارتباطات اجتماعی، مسؤلیتپذیری، ارزشهای جمعگرایانه ، خانوادهگرایی، نگرش به ازدواج، مساواتطلبی و تاثیراتی که در زمینة شاخصهای اعتماد عمومی، اعتماد نهادی، انسجام اجتماعی،مشارکت اجتماعی و درگیری مدنی، شهروندسازی، هویتیابی ملی، هویتیابی اجتماعی، جامعهپذیری، قانونگرایی، تصمیمها و انتخابها، نشاط اجتماعی، امید، احساس امنیت اجتماعی داشته نمی توان گذشت .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location