سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در مراسم یادواره شهدای گروه انقلابی ابوذر اظهار داشت: سال ۱۳۵۲ ، شش جوان انقلابی از نهاوند علیه رژیم ستم شاهی به پا خواستند که در ادبیات آن زمان رژیم پهلوی (خرابکار) قلمداد می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه گروه انقلابی ابوذر سند ایمان و مقاومت مردم نهاوند هستند، گفت : این گروه انقلابی توسط دادگاه‌های نظامی رژیم پهلوی صادر شده بود با موافقت مستقیم شخصی شاه در میدان چیتگر تیرباران شدند .

وی بیان داشت : گروه انقلابی ابوذر سند ایمان و مقاومت شهرستان نهاوند بودند که برگ زرینی را در تاریخ انقلاب نهاوند رقم زدند.

وی تصریح کرد : جرم آنان مبارزه علیه رژیم پهلوی بود، این جوانان چنان که در بازجویی خود نزد ساواک گفته‌ بودند با مرامی مشترک گردهم آمده اند تا برای محرومان دیار خود کاری بکنند و آنان نام "ابوذر" را به تأسی از ابوذر غفاری صحابه معروف پیامبر اسلام برای گروه خود انتخاب کردند.

مغیثی گفت: گروه انقلابی ابوذر به دستور مستقیم شاه تیرباران شدند و هیچکس ، حتی خانواده های آنان از زمان اعدام این شهدا خبر نداشته است.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به حضور محمد مهدی عبد خدایی دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام به عنوان سخنران این یادواره در شهرستان نهاوند بیان داشت : عبدخدایی از اعضای تشکیلات بنیادگرای شیعی فدائیان اسلام و هم‌اکنون دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام هستند.

وی در خاتمه گفت: ایشان سالها در زندان ساواک بوده اند و این مرد بزرگ سالها تحت تعقیب ساواک بوده اند، که نشانه ی مبارز بودن این بزرگ مرد است .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location