سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، محمد مهدی عبد خدایی دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام در مراسم یادواره شهدای گروه انقلابی ابوذر شهرستان نهاوند اظهار داشت: محمدمهدی عبدخدایی هستم، قریب ۷۰ سال سابقه مبارزاتی دارم و از سن ۹ سالگی در منزل پدر خود با شهید نواب صفوی آشنا شدم و در سن ۱۴ سالگی به تهران آمدم و در جریان فعالیت‌های فدائیان اسلام قرار گرفتم.

وی افزود : در ۱۵ سالگی به دکتر فاطمی شلیک کردم و در سال ۱۳۳۰ به ۲۰ ماه زندان محکوم شدم ، یعنی از بهمن‌ماه سال ۱۳۳۰ تا آبان‌ماه سال ۱۳۳۲ در زندان، بعد از آن نیز بارها تحت تعقیب ساواک بوده ام .

دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام گفت : نهضت فدائیان اسلام در میان حرکت‌های سیاسی و مبارزاتی تاریخ معاصر ایران، در طرح موضوع مبارزه ی سیاسی اسلامی و مبارزه با استبداد و دیکتاتوری و برقراری احکام و ارزش‌های اسلامی، پیش‌قدم بود و پیدایش آن ریشه در تحولات عمده ی سیاسی اجتماعی ایران از دوران مشروطیت به بعد داشت.

وی با اشاره به اینکه من همرزم شهید نواب صفوی نیستم ، من تاریخ را بیان می کنم ، گفت : من همرزم شهید نواب صفوی نیستم ، من تاریخ را بیان می کنم ، بنده راوی همه ی اتفاقات مهم زمان انقلاب هستم و اتفاقات مهم آن دوران را عنوان میکنم .

عبد خدایی در ادامه بیان داشت : انقلاب جزو تاریخ این مملکت است؛ اگر باخبر شدیم چرا انقلاب شده؟ چگونه انقلاب شده؟ من و امثال من چرا حرکت کردیم و مرگ بر شاه گفتیم؟ حتماً انقلاب را نسل آینده به روشی راه می برند که بتواند پیشرفت کند و از آن کشور عقب مانده یک کشور مترقی و پیشرفته بسازند.

وی افزود : حوادثی در طول تاریخ تمدن بشر رخ داده که سرنوشت انسان‌ها را دستخوش تغییر کرده است. انقلاب‌ها زمانی موجودیت یافتند که افرادی عادی متحد شدند و رژیمی را سرنگون کردند. این جنبش‌ها بر اساس همبستگی و یکپارچگی حزب‌ها شکل گرفت و بعضی از آنها باعث درگرفتن جنگ‌های داخلی یا بین‌المللی شد.

دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام با اشاره به حوادث مهم انقلاب و بهمن ۵۷ اظهار داشت : در بهمن ماه اتفاقات بسیار مهمی رخ داده و یکی از آن اتفاقات مهم مربوط به شهرستان نهاوند بود، سی ام بهمن ماه بهترین جوانان این شهرستان به دستور شاه ملعون به شهادت رسیدند.

محمد مهدی عبد خدایی دبیر کل جمعیت فدائیان اسلام در ادامه بیان داشت : آمریکای جنایتکار از نخستین روزهایی که استعمار فرانو را به ایران آورد، در فکر سلطه بر ملت ایران بود و اگر امام خمینی(ره) نبود، این شیطان و جنایتکار بزرگ سلطه‌اش در ایران بود و امروز بزرگترین كشوری هستیم كه با استعمار آمریكا می جنگد.

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در خاتمه گفت: ایران امروز به جایی رسیده است که مقابل ابرقدرت‌های جهان ایستاده است و هر چیزی که آن روزها باید از کشورهای دیگر وارد میکردیم امروز فرزندان ایران خودشان آن را به بهترین شکل می‌سازند و در همه ی عرصه ها خودکفا شده ایم و اینها همه به برکت انقلاب ، امام خمینی (ره) و شهدا و همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری است، که اگر اینان نبودند امروز همچنان زیر سلطه ی آمریکا بودیم .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location