سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، کارشناس امور شیلات و آبزی‌پروری جهاد کشاورزی نهاوند از صادرات ۵۰۰ تن ماهی از نهاوند به کشورهای اوراسیا طی یکسال گذشته خبر داد.

مصطفی کزازی بابیان اینکه مزرعه «قزل دانش» به‌عنوان بزرگ‌ترین مزرعه پرورش ماهی استان و مهم‌ترین مزرعه استراتژیک اصلاح نژاد غرب کشور نقش مهمی در توسعه شیلات استان دارد، گفت: به‌منظور استفاده از ظرفیت کامل این مزرعه، امسال مجوز پرواری آن تصحیح و به یک هزار تن افزایش یافت که با به پیک رسیدن مجموعه ۲۵ درصد بچه ماهی کشور در اینجا تولید و از ورود ۴۰ درصد تخم چشم زده جلوگیری می‌شود.

کارشناس امور شیلات و آبزی‌پروری جهاد کشاورزی نهاوند به صادرات ماهی طی یک سال گذشته از نهاوند اشاره کرد و گفت: با دریافت کد «آی.آر» که ویژه صادرات است طی یک سال گذشته ۵۰۰ تن ماهی به کشورهای اوراسیا به‌ویژه روسیه صادر شد که در صورت حمایت‌های لازم از تولیدکنندگان می‌توان این میزان را افزایش داد.

وی از راه‌اندازی خط تولید نمایندگی خوراک بهدانه و فراداده خبر داد و گفت: باهدف پشتیبانی از خوراک آبزیان این دو مرکز در حال راه‌اندازی است و علاوه بر این در راستای توسعه صادرات باید کلینیک پزشکی آبزیان به‌عنوان بستر کار در سطح شهرستان ایجاد شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location