سرخط خبرها

مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان گفت: در مراسمی از مستند وصف ایثار تولید صداوسیمای مرکز همدان رونمایی شد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، کیوان الوندی مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان در مراسم رونمایی از این مستند در سالن جلسات شهید رستمی مرکز همدان اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم فرهنگی صداوسیمای مرکز همدان شناخت و معرفی نخبگان جوانان موفق جانبازان و ایثارگرانی می باشد که در دوران دفاع مقدس و بعد از ان نیز در خدمت مردم و انقلاب بوده اند.

 وی افزود: وظیفه مارسانه هاست که فداکاری خانواده ایثارگران جانبازان و شهدا را به تصویر بکشیم و انها را به مردم معرفی کنیم.

الوندی بیان داشت: مستند وصف ایثار مرور خاطرات جانباز ۷۰ درصد جنگ تحمیلی حاج عابدین زرینی می باشد که باتوجه به جراحاتی که در دوران دفاع مقدس به وی وارد شده اما همچنان دیت از تلاش و کوشش برنداشته است.

مدیر کل صداوسیمای مرکز همدان گفت: مستند حاج عابدین دوران قبل و بعد از انقلاب جانباز عزیز حاج عابدین زرینی را روایت می کند و در سال جدید مستند های زیادی با موضوع زندگی شهدا ایثارگران و جانبازان تولید و پخش شده است.

وی افزود: کار تولید این مستند چندین ماه طول کشید بخش هایی از ان در ایام اربعین در عراق تصویربرداری شد و بخشی در تهران و در پایان تصویربرداری اصلی در زادگاه این جانباز در شهرستان نهاوند و روستای بیان انجام شد.

الوندی گفت: مستند حاج عابدین حدود ۳۰ دقیقه و کار کارگردان جانباز و توانمند آقای علی کاظم نادری می باشد که تااکنون مستند های زیادی از ایشان در شلکه همدان و سراسری پخش شده است تهیه کننده این مستند علی سهرابی می باشد.

علی کاظم نادری کارگردان و مستند ساز این اثر در مراسم رونمایی ازآن گفت: حاج عابدین ،زرینی، یکی از هزاران جانباز جنگ تحمیلی است که همچون دیگر رزمندگان با شروع جنگ هشت ساله عراق علیه ایران، در اوج جوانی برای دفاع از کشور و مملکت اسلامی به جبهه شتافت و در این راه چندین بار مجروع و به درجه جانبازی نائل آمد.

وی افزود: مستند وصف ایثار گوشه هایی از خاطرات و زندگی روزمره اوست که بطور مختصر و در قالب یک مستند کوتاه روایت می شود.

نادری بیان داشت:حاج عابدین بارها تا مرز شهادت پیش رفته بود دست تقدیر ایشان را از معراج شهداء به زندگی برگرداند این مستند گوشه های از زندگی تلخ و شیرین آن دوران را بیان می کند جانبازی سرافراز که با گذشت سه دهه از پایان دفاع مقدس ، با همان روحیه ی ایثارگری و در آن دوران سیر می کند.

وی تصریح کرد : افتخار همکاری باشبکه همدان را در تولید مستندهای فراوانی دارم و دکتر الوندی یکی از مدیرکل های موفق در بین مراکز می باشند که توجه ویژه ای به بحث معرفی نخبگان جوانان و خانواده های شهدا جانبازان و ایثارگران در نقاط دور افتاده روستایی دارند.

مستند ساز نهاوندی اظهارداشت: مستند حاج عابدین امروز ۹ اسفند ماه ساعت ۳۰ و ۱۴ دقیقه از شبکه همدان پخش می شود.

وی گفت: تولید این مستند باهمکاری کانون فرهنگی هنری مسجد شهدای روستای تکه و بسیج رسانه نهاوند و صداوسیمای مرکز همدان تولید شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location