سرخط خبرها

قبرستان قبرآقا، واقع در بلوار شهید حیدری که با توجه به توسعه شهر و افزایش اماکن مسکونی در داخل شهر جای دارد و با توجه به گذشت سالها از ممنوع شدن تدفین در این قبرستان نارضایتی‌های زیادی برای شهروندان و اهالی محل ایجاد کرده بود که منجر به صدور دستور مقام محترم قضایی مبنی بر ساماندهی به شهرداری ابلاغ گردید و در راستای بهبود محیط شهری و کاربری فضای سبز محدوده شهرداری مکلف به ایجاد فضای سبز و بوستان گردید.

شهرداری نهاوند در راستای دستور دادستانی محترم، مبنی بر درخواست اهالی محل و موافقت تعداد زیادی از بازماندگان، اقدام به ساماندهی و احداث بوستان مشاهیر به جهت معرفی بزرگان شهر در این محل کرد.

استعلامات شرعی و قانونی در راستای حفظ حرمت درگذشتگان و متوفیان در این قبرستان انجام گرفته و در عملیات عمرانی به هیچکدام از قبور صدمه یا تخریب زده نشده و تنها خاکریزی انجام گرفته است.

شهرداری طی زمان های مختلف اقدام به اطلاع رسانی ، نصب بنر و درج خبر در روزنامه ها نمود که بیش از چهارصد نفر از بازماندگان مراجعه نمودند و مقرر شد اسامی متوفیان مورد درخواست به صورت کتیبه نصب گردد و بسیاری به تبدیل شدن بوستان به جهت توسعه و بهبود فضای شهری اعلام رضایت نمودند که این فرایند چندین ماه به طول انجامید.

در راستای ترویج فرهنگ وقف نیز مشارکت در ساخت و احداث این بوستان از طرف جمعی از بازماندگان انجام گرفته و دیگر بازماندگان در صورت تمایل میتوانند در احداث این بوستان به یاد متوفیان مشارکت نمایند و در تهیه مبلمان شهری، روشنایی، کاشت درخت، کاشت گل وآب‌سردکن و ... به نام متوفی اقدام نمایند.

بوستان مشاهیر به عنوان مکانی جهت معرفی بزرگان و نام‌آوران تاریخ نهاوند در نظر گرفته شده است تا نسل های آینده با تاریخ کهن این شهر آشنایی داشته باشند، مشارکت در این کار ماندگار، وقفی در راستای خدمت به گذشتگان و راهی برای آیندگان است که سالهای سال خواهد ماند تا ان شالله باقیات صالحاتی برای واقفین باشد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location