سرخط خبرها

رئیس هیئت ورزش روستای وبازی های بومی ومحلی نهاوند گفت: جشنوراه بهار در بهار همزمان با سراسر کشور از ابتدای سال جدید و همزمان با شروع ماه مبارک رمضان در نهاوند آغاز شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، عباس ترکاشوند رئیس هیئت ورزش روستای وبازی های بومی ومحلی شهرستان نهاوندگفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی بهار در بهار در قالب جشنوراه ای سراسری در شهرستان نهاوند به صورت امتیازی برگزار شد که در تمامی بخش های این جشنواره که شامل ۳۰۰امتیاز فعالیت ورزشی و ۳۰۰امتیاز فعالیت فرهنگی و مذهبی در مساجد ویژه ماه مبارک رمضان روستای ولایت مدار و مومن تکه مقام نخست را کسب کرد.

وی افزود: این طرح ملی همزمان با شروع سال جدید که باماه مبارک رمضان شروع شد و از طرف فدراسیون تهیه ودر اختیار هیئت های شهرستان قرار گرفت که بعد از بررسي هاي انجام شده روستای تکه در شهرستان نهاوند بعنوان پایلوت طرح با ۶۰۰امتیاز در شهرستان اول شد.

ترکاشوند افزود: روستای زرامین سفلی با ۵۰۰ امتیاز دوم شد و روستای بابا قاسم با ۴۰۰ امتیاز سوم شد.

رئیس هیئت ورزش روستای وبازی های بومی ومحلی گفت: هدف از اجرای این جشنواره ایجاد نشاط معنوی و اجتماعی با بارگیری از فرصت تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان و کشف استعدادهای ورزشی و فرهنگی ایجاد توسعه و گسترش بازیهای بومی و محلی و شور و نشاط اجتماعی با محوریت خانواده از طریق ورزش است.

وی بیان کرد: محورهای اصلی جشنواره شامل دو بخش فرهنگی ورزشی و اجتماعی می باشد که در بخش فعالیت های فرهنگی و مذهبی اجتمایی شامل حضور در جلسات قرآنی برپایی نمازهای جماعت افطاری و پذیرایی از روزه داران و فعالیت های اجتمایی با ۳۰۰ امتیاز می باشد.

وی گفت: در بخش ورزشی که شامل بازی های بومی و محلی مثل دالپلان طناب کشی هفت سنگ و مینی فوتبال و درختکاری و اقدامات مناسب در هر روستا و محله با ۳۰۰ امتیاز می باشد که در مجموع امتیازات روستای برتر جشنواره برای استان و کشور انتخاب می شود که روستای تکه ۶۰۰ امتیاز کامل را کسب کرد.

رئیس هیئت ورزش روستای وبازی های بومی ومحلی نهاوند افزود: در رشته مینی فوتبال به ترتیب تیم های شهید نادری شهید سهرابی و شهید پیرزادی اول تا سوم شدند در رشته دالپلان تیم کانون فرهنگی و هنری شهدای تکه پایگاه بسیج و کانون هلال احمر رتبه های اول تا سوم را به دست اوردند همچنین در رشته طناب کشی تیم های شهید سهرابی و شهید پیرزادی وشهید نادری اول تا سوم شدند.

وی با اشاره ظرفیت و امکانات موجود در روستاها گفت: برای برگزای این جشنواره از امکانات اداره ورزش و جوانان هیات بومی و محلی پایگاه بسیج کانون فرهنگی و هنری کانون روستایی هلال احمر و کمک خیران علاقه مند به ورزش برای تامیین بخشی از جوایز و استفاده از امکانات دهیاری ها استفاده کردیم.

ترکاشوند در پایان گفت: در این جشنواره بیشتر دهه نودی و هشتادی ها حضور داشتند و روستای تکه به عنوان روستای برتر جشنواره بهار در بهار به استان همدان معرفی و از برترین های رشته های فرهنگی و ورزشی در پایان ماه مبارک رمضان تقدیر می شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location