سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، مدیر امور منابع آب شهرستان نهاوند با بیان اینکه بارش‌های شهرستان در نیمه دوم سال گذشته نسبت به بلندمدت ۱۷ درصد کاهش داشته، گفت: امیدواریم بهار امسال شهرستان نهاوند با بارش‌های خوبی روبرو شود.

اکبر دهقانی با بیان اینکه میزان بارش‌های شهرستان از مهر ماه سال گذشته تا پایان اسفند، ۲۹۳ میلیمتر گزارش شده است اظهار کرد: این میزان بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هیچ تغییری نداشته است.

وی با اشاره به اینکه این میزان بارش در مقایسه با میزان بلند مدت شهرستان که ۳۵۲ میلیمتر ثبت شده روند کاهشی داشته افزود: بارش‌ها در مقطع زمانی عنوان شده ۱۷ درصد کمتر از بلند مدت است.

مدیر امور منابع آب شهرستان نهاوند میزان بارش‌های شهرستان در اسفندماه سال گذشته کمتر از سال ۱۴۰۰ و همچنین کمتر از میانگین بلند مدت دانست و گفت: در اسفند ماه سال گذشته نهاوند مجموعا ۵۷ میلیمتر باران را تجربه کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال۱۴۰۰ این میزان ۶۷ میلیمتر بوده است.

وی با بیان اینکه در مقایسه با کوتاه مدت ۱۵ درصد کمتر و در مقایسه با میانگین بلند مدت که ۷۲ میلیمتر بوده ۲۱ درصد کمتر بارش داشتیم اضافه کرد: میزان بارش‌های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تا کنون مشخص و اعلام نشده است.

دهقانی در پایان متذکر شد: امیدواریم بهار امسال شهرستان نهاوند با بارش‌های خوبی روبرو و کمبود بارش‌های سالانه جبران شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location