سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، دادستان عمومی و انقلاب نهاوند گفت: کشاورزان در کشت بهاره خود بهتر است محصولات پر آب‌بر کشت نکنند تا با توجه به کاهش سفره های زیرزمینی و مدیریت مصرف، آب کافی در تمام مناطق مختلف به کشاورزان و باغداران برسد.

عباس آزاد بخت اظهارداشت: کشاورزان باید در کشت و زرع خود به محصولات کم آب‌بر اقبال نشان داده و با کمترین مصرف آب، بیشترین تولید محصول را داشته باشند.

آزاد بخت گفت: اگر این غفلت و بی‌توجهی در کشت و زرع برای تولید محصولات جالیزی و یا پر آب‌بر ادامه پیدا کند، بحران آب در بخش کشاورزی جدی‌تر خواهد بود و بهتر است پیشگیری‌های لازم با دوراندیشی زارعین منطقه انجام شود.

وی گفت: کشاورزان نهاوند که قصد دارند زمین خود را به دیگران کرایه دهند باید دقت کنند طبق قانون جهاد کشاورزی و شورای حفاظت حقوق آب عمل کنند

دادستان عمومی و انقلاب نهاوند، بیان کرد: بر اساس قانون جهاد وو شورای حفاظت حقوق آب کشاورزان مالک زمین های بارانی حق دارند فقط ۱۰ هکتار و مالک زمین های غرقابی حق دارند فقط ۵ هکتار زمین های خود را جهت کشت های دارای مجوز به دیگران کرایه دهند.

عباس آزاد بخت گفت: از مردم و کشاورزان، دهیاران و اعضای شورای های اسلامی روستاهای مختلف در خواست می شود، در صورت مشاهده اجاره زمین به صورت غیر قانونی و فراتر از میزان اعلام شده، مراتب را جهت تخریب کشت به پاسگاه کلانتری محل یا دفتر دادستانی اطلاع دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location