سرخط خبرها

رئیس هیئت مدیره خانه هنر ایرانیان گفت: دو درخت شناسنامه دار بلوط به یاد شهدای رسانه نهاوند در کوهای دالاهو و بوستان شهید سلیمانی تهران کاشته شد.


به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  مازیار خیشوند رئیس هیئت مدیره خانه هنر ایرانیان گفت: کاشت درختان شناسنامه دار بلوط به نام و یاد شهدا و هنرمندان شاخص و الگو چند سالی است در اسفند و فروردین ماه در کوهای دالاهو و بوستان شهید سلیمانی تهران انجام می شود.

مدیر کمیته پزشکی هنرمندان آینده نگر تهران افزود: نخستین بار در کشور و در حرکتی جدید از طرف هنرمندان و ورزشکاران ارزشی و انقلابی و به دلیل حمایت از منابع طبیعی ملی و حفظ محیط زیست و الگو سازی برای نسل جدید این اقدام از دو سال پیش آغاز شد.

مدیر کمیته پزشکی و رسانه ای هنرمندان گفت: ازاغاز این طرح تا کنون توسط هنرمندان مطرح کشور در دالاهو کرمانشاه و بوستان شهید سلیمانی تهران چندین هزار اصله انواع نهال به خصوص بلوط شناسنامه دار با نام شهدا و هنرمندان کاشته شده است.

وی بیان کرد: در فروردین ماه امسال هم به یاد دو شهید رسانه و ورزش نهاوند شهیدان الله مراد نادری و رضا سوری دو شهید رسانه شهرستان نهاوند دو اصله درخت بلوط شناسنامه دار در کوه های دالاهو و بوستان شهید سلیمانی کاشته شد.

سردبیررسانه های فرهنگی خبری و ورزشی تهران بیان کرد:با همکاری مراکز فرهنگی و به یاد هنرمندان خبرنگاران سرداران و فرماندهان شهید دفاع مقدس و برای معرفی به نسل جوان در نقاط مختلف کشور درختان شناسنامه دار به نام آنها کاشته می‌شود که دو شهید شاخص رسانه نهاوند شهیدان نادری و سوری نیز جزو آنها هستند.

به گفته آقای خیشوند مسئول این کار و حرکت فرهنگی در کشور در سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در سال گذشته و با همکاری شهرداری تهران در یک بوستان ۵هزار اصله درخت به یاد فرماندهان و سرداران شهید و افراد مشهور و تاثیر گذار در جامعه کاشته شد.
خیشوند گفت: این کار با دو هدف اصلی فرهنگی و حفاظت از محیط زیست در کشور انجام می‌شود تا نسل جوان با مقوله دفاع مقدس و حفاظت از منافع ملی انجام می‌شود

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location