سرخط خبرها

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند از کشف 2 تن و 100 کیلوگرم انواع مواد خام دامی پروتئینی فاسد از یک خودروی نیسان در محور ارتباطی کرمانشاه-نهاوند و پلمپ یک واحد عرضه مرغ زنده غیر بهداشتی در نهاوند خبر داد.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  میثم قیاسی گفت: شامگاه یکشنبه پیرو گزارش عوامل انتظامی شهرستان بلافاصله اکیپ بازرسی واحد بهداشت عمومی و مواد خام دامی این اداره (یک دکتر دامپزشک و دو کارشناس) به محل اعزام و با بررسی های صورت گرفته مشخص گردید محموله مذکور بدون اخذ گواهی حمل بهداشتی- قرنطینه ای و با وسیله نقلیه غیرمجاز بدون رعایت زنجیره سرد و در شرایط غیر بهداشتی حمل شده است که این میزان فرآورده خام دامی شامل خرده گوشت دامی و مرغی ، چربی احشایی در یک خودروی نیسان هنگام ورود به نهاوند توسط عوامل انتظامی پاسگاه دهفول و اداره دامپزشکی این شهرستان متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه تمامي مراكز عرضه فرآورده‌هاي خام دامي تحت كنترل دامپزشكي، از كيفيت و استاندارد‌هاي لازم برخوردار بوده و مردم مي‌توانند با اطمينان خاطر مواد پروتئيني خود را از مراكز مجاز تهيه كنند ، گفت : محموله توقیفی با همکاری مأمورین محترم نیروی انتظامی پس توقیف و ضبط ، امحاء گردید و فرد متخلف با تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان معرفی گردید.

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند همچنین از پلمپ یک واحد متخلف عرضه مرغ زنده در شهرستان خبر داد

دکتر قیاسی اظهار داشت : یک واحد غیرمجاز طیور در راستای تأمین سلامت جامعه و افزایش سطح بهداشت عمومی ، علیرغم اخطار های مکرر با دستور دادستان شهرستان پلمب شد.

وی افزود: هرگونه فروش مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی در محدوده شهر می‌تواند موجب اشاعه بیماری در منطقه شده و سلامت شهروندان را تهدید کند و از آنجائیکه این مهم خلاف قوانین و مقررات سازمان دامپزشکی می باشد با دستور مقام قضایی پلمپ گردید.

رئیس اداره دامپزشکی نهاوند ضمن قدرداني از زحمات دادستان و نيروي انتظامي شهرستان بيان كرد: کشتار دام و مرغ زنده در سطح مراکز عرضه شهر سلامت شهروندان را به خطر انداخته و دامپزشكي شديدا با همكاري دستگاه قضا و نيروي انتظامي با عواملي كه تهديد كننده بهداشتي عمومي و سلامت جامعه باشند برخورد قانوني مي كند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location