سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین،  اواخر فروردین امسال بارش ها شدت گرفت هواشناسی هم هشدارهای لازم را داد اما وقتی در زیر ساخت ها ضعف باشد خیلی نمی شود انتظار داشت که این هشدارها و وضعیت های نارنجی فاجعه و خسارت ها را چندان کاهش دهد!در سیلاب اخیر عمده خسارت ها در بخش مرکزی و زرین دشت رخ داد.

 راهداری مدعی اما ضعیف

از زیر گذر کفراج و بحرانی که سال هاست دامن گیر خودروهای در حال تردد در این مسیر می شود و امسال هم در زمان بارش ها چندین خودرو در سیلاب این زیرگذر گرفتار آمدند!

راهداری سال هاست نتوانسته این باتلاق را ساماندهی کند و هر بار مُسَکن مقطعی و بهانه اش هم بی اعتباری است!

البته راهداری می گوید سرش بسیار شلوغ است و دارد کار می‌کند  اهل اطلاع رسانی هم نیست ، اما خروجی کار را مردم در پروژه های چندین ساله و نیمه کاره جاده ها و مواقع بحران می بینند!

 ساخت و سازهای غیر مجاز مانع خدمات رسانی در زمان بحران
ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم غیرقانونی رودخانه ها و یا اراضی کشاورزی و باغاتی که عقب نشینی را در این حریم ها رعایت نکرده اند ،بیشترین آسیب را هم به کیفیت خدمات رسانی در مواقع بحران به روستاهای اطراف بویژه در بخش مرکزی و هم باغات و اراضی خودشان وارد کردند!

 ۱۴۵  میلیارد خسارت باغی و زراعی

اما جهاد کشاورزی هم می گوید؛ با توجه به هشدارهای مدیریت بحران و سرمازدگی به کشاورزان اما در نهایت ۱۳۵میلیارد خسارت باغی که بیمه هم ندارند ، ۱۰میلیارد تومان هم در بخش زراعت وارد شده است.

در بحث آب و خاک هم ۱۲۹میلیارد به قنوات و جاده های بین راهی خسارت وارد آمده است.

 گرین ۶۵تن ماهی را خفه کرد

 به گفته امیری سدگرین با گل آلود کردن آب از عوامل خسارت به سایت های پرورش ماهی است که در نتیجه بیش از ۳۷واحد و حدود ۶۵۰تن  ماهی با مبلغ ۹۰ میلیارد را دچار خسارت کرد .

البته این همه خسارت ها نیست فرماندار از دستگاهها خواسته است تا برآوردهای سایر بخش ها را هم انجام و به مراجع استانی اعلام کنند.

 ستاد بحران عملیاتی تر اقدام کند

فرماندار نهاوند در جلسه مدیریت بحران شهرستان با بررسی خسارت های اخیر در جریان بارش ها از زیان ۹۰میلیاردی به سایت های پرورش ماهی و۱۳۵میلیارد خسارت باغی و ۱۰میلیارد هم بخش زراعت خبرداد.

ضرغام احمدوند گفت؛ راهداری در بحث تخصیص اعتبارات چهارمین دستگاه شهرستان بوده ،توقع نمیرود در تعطیلات نوروزی و حجم قابل توجه مسافرین نوروزی محورهای ما بدون خط کشی و غیر ایمن باشد!

وی در بحث ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم غیر قانونی رودخانه ها با تاکید بر اینکه کمیسیون ۹۹ ساخت و ساز غیر مجاز در باغات و حریم رودخانه ها را به جدی پیگیری می کند،خواستار ورود خیرین  به مدیریت بحران در اجرای برخی امور بویژه در زمان بحران و نیاز به خودروهای سنگین شد.

فرماندار نهاوند تاکید کرد: هدف این است که زمان بارش ها به مردم و کشاورزان خسارت وارد نشود یا به حداقل ها کاهش یابد و کام کشاورز بجای شکرگذاری بارش ها تلخ نشود،لذا انتظار این است که دستگاهها عملیاتی تر اقدام کنند.

احمدوند کمیته بحران را موظف به تشکیل کمیته ای متشکل از دستگاهها و بخشداران برای شناسایی بررسی مشکلات و اعلام گزارش در جلسه آینده کرد.

 برای خرید تجهیزات رایزنی کنید

وی همچنین از  دستگاهها خواست تا برای خرید و تهیه تجهیزات ماشین از استان پیگیری و دستگاهها خسارت های وارد آمده در سیلاب اخیر را برآورد و به استان اعلام کنند

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location